Sznurki wciągają. Dofinansowaliśmy warsztaty makramy

Kiedyś rękodzieło kojarzone było wyłącznie z wyrobami ludowymi. Teraz przeżywa swój renesans. Do łask wracają ręcznie wykonane akcesoria, czy zabawki. Możliwość ich samodzielnego wykonania daje makrama, czyli znana już od starożytności technika tworzenia ze sznurka, bez użycia drutów, czy szydełka. Fundacja uWAŻNI zorganizuje warsztaty makramy w Starogardzie Gdańskim. Miasto wsparło realizację tego zadania kwotą 1 999 zł.

14 kwietnia stosowną umowę z prezesem Fundacji uWAŻNI Jolantą Kaschel podpisał Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Obecna była przy tym także Martyna Potapowicz, która poprowadzi warsztaty.

Odbędą się one pod chwytliwym hasłem „Daj wciągnąć się w sznurki”. Warsztaty będą składać się z dwóch części – „Makramowy kwietnik” oraz „Stwórz własną ozdobę ścienną ze sznurka”. Przeznaczone są dla osób dorosłych. Odbędą się w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Mickiewicza 1. O ich terminie i szczegółach mieszkańcy dowiedzą się z plakatów i ulotek.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak podpisuje umowę na dofinansowanie warsztatów makramy z prezesem Fundacji uWAŻNI Jolantą Kachel. Towarzyszy im prowadząca zajęcia Martyna Potapowicz.

Prowadząca warsztaty Martyna Potapowicz jest artystką, arteterapeutką, psychologiem, instruktorką tańca intuicyjnego. Ukończyła kurs z arteterapii w pracy z dziećmi i dorosłymi. Prowadzi warsztaty kreatywne z różnymi grupami wiekowymi. Pasjonatka muzyki, współorganizatorka kręgów pieśni i tańca. Dekoracje z makramy tworzy od kilku lat. Swoim doświadczeniem dzieli się z innymi podczas takich warsztatów, jak te, które już niebawem odbędą się w naszym mieście.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl