Szlifowali taneczne umiejętności

Tradycyjnie na początku wakacji odbyły się warsztaty taneczne dla uczestników m. in. zajęć w Starogardzkim Centrum Kultury. W miejscowości Wiele na Kaszubach dzieci i młodzież trenowała balet, hip-hop i taniec towarzyski. Pobyt na warsztatach umożliwił uczestnikom podniesienie i przyspieszenie rozwoju ich umiejętności ruchowo-tanecznych.

Warsztaty szkoleniowo-wypoczynkowe są niezbędnym elementem w edukacji tanecznej dzieci. Przebywanie w gronie rówieśników w różnych sytuacjach kształtuje w nich samodzielność i inicjatywę do różnych działań twórczych. Dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i radosnych przeżyć. To nie tylko wspólne treningi, ale i spacery, czy zabawa.

Zajęcia prowadzili instruktorzy SCK: Janina Czyszak (balet), Jakub Gręda (hip-hop) oraz trenerzy współpracujący z Klubem Tańca Towarzyskiego „Impuls” SCK: Tomasz Chocianowski (taniec towarzyski), Igor Wilczyński (tańce latynoamerykańskie). Warsztaty zorganizowane przez Starogardzką Fundację Promocji Tańca przy współudziale Starogardzkiego Centrum Kultury zakończyły się 15 lipca uroczystym pokazem dla rodziców w Domu Kultury we Wielu.

Starogardzkie Centrum Kultury od września będzie prowadziło nabory do grup tanecznych: tańca towarzyskiego, baletu i hip-hop dance. Zajęcia prowadzą wysoko wyspecjalizowani trenerzy tańca i specjaliści w swoich stylach. Na zajęcia z tańca zapisać się mogą osoby w każdym wieku. Oprócz treningów organizowane są pokazy, przeglądy i turnieje tańca, w których biorą udział uczestnicy zajęć SCK.

/SCK/

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl