Szlachetne serca znów otwarte

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie „Wiosna”, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Liderem starogardzkiego zespołu SuperW jest Michał Hinc.

Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Pomoc w formie darów przekazywana jest rodzinom podczas Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki, który tym razem odbędzie się w dniach 12 – 13 grudnia 2020 r.

Podczas XIX edycji Szlachetnej Paczki w 2019 r. materialną pomoc o łącznej kwocie 45,860 mln zł otrzymały 14 562 rodziny.

Od kilku lat dodatkowym celem realizowanym w ramach Szlachetnej Paczki jest edukacja finansowa i popularyzacja postawy proaktywnej w życiu zawodowym, a także prywatnym.

W Starogardzie Gdańskim wolontariuszy Szlachetnej Paczki przybywa z roku na rok.

– W tym roku po raz trzeci zostałem liderem Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim, ponieważ ludzie, z którymi działam mają ogromną potrzebę wsparcia mieszkańców naszego miasta oraz powiatu. Zadanie nie jest łatwe, bo SuperW (wolontariusze) dużo od siebie wymagają i chcą robić w naszym mieście jak najwięcej. Starogardzka grupa wolontariuszy się powiększa o kolejnych nowych SuperW, co mnie bardzo cieszy – powiedział Michał Hinc.

– Będziemy docierać do wszystkich bardzo potrzebujących rodzin. Chcemy odnaleźć ludzi, którzy po cichu szukają wsparcia. Bardzo ważnym momentem jest dla nas wszystkich otwarcie bazy, które przewidziane jest na 15 listopada 2020 r. To właśnie tego dnia będziemy wybierać tych, którym chcemy pomóc, poznamy ich historię i zaczniemy przygotowywać kolorowe paczki na święta Bożego Narodzenia. Weekend Cudów już w połowie grudnia. Zaczynamy więc intensywnie pracować i szukać potrzebujących. Prosimy o śledzenie naszej facebookowej strony https://www.facebook.com/szlachetnapaczkastg/, gdzie można będzie znaleźć wszystkie informacje o naszej działalności, a przede wszystkim o tym jak pomóc i zostać „Paczkowym Bohaterem” – zachęca lider Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim Michał Hinc.