Szlachetna Paczka znów działa

17 listopada oficjalnie otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki w naszym mieście. Wolontariusze, czyli SuperW rozdawali balony i naklejki mieszkańcom, by zachęcić ich do udziału w akcji.

Darczyńcy mogą wejść na stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/?hbcr=1542636447215 i wybrać rodzinę, której przygotują prezent na Święta Bożego Narodzenia. – Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki w Starogardzie zaczęła się już we wrześniu. Otrzymaliśmy wówczas dokumenty i inne materiały potrzebne do odwiedzania rodzin. Wtedy również ruszyła możliwość zgłaszania ich do projektu. SuperW, a więc wolontariusze przeszli szkolenie, po którym ruszyliśmy do rodzin – mówi lider Szlachetnej Paczki w naszym mieście Michał Hinc.

Finał tegorocznej akcji odbędzie się w dniach 8-9 grudnia. Wolontariusze będą w tym czasie rozwozić paczki przygotowane przez darczyńców. Magazyn w tym roku, tak jak w poprzednim, mieścić będzie się w PSP Nr 3 przy ul. Wybickiego.

Michał Hinc – lider Szlachetnej Paczki w Starogardzie

Najważniejsi w całej akcji są SuperW. – To ludzie, którzy każdego dnia spotykają się z rodzinami i patrzą na ich trudną sytuację. Muszą mieć w sobie dużo współczucia, ale przede wszystkim umiejętność zmotywowania do działania i pokazania, że można zmienić swoją codzienność. Super W dają impuls do zmiany nastawienia, otoczenia oraz nawyków. Nie jesteśmy obojętni na to, co dzieje się dookoła. Działamy, rozmawiamy i chcemy, by ludziom żyło się lepiej. Podobną rolę ma lider, choć posiada więcej obowiązków. Przede wszystkim ma kontakt z osobami zgłaszającymi rodziny. Rozmawia z MOPS-em, GOPS-em i innymi instytucjami. Zdobywa sponsorów na Otwarcie Bazy i Finał Szlachetnej Paczki. Przydziela SuperW rodziny, które mają odwiedzić. Nadzoruje i wspiera ich pracę. Lider to przyjemne zadanie, a tym bardziej w gronie ludzi, którzy działają dla społeczeństwa, bo chcą! Ja w tym roku mam taką rolę po raz pierwszy i nie ukrywam, że nie jest to łatwe, ale z takim zespołem, jaki mam dużo prostsze – powiedział Michał Hinc.

– Całą akcję chętnie wspierają różne instytucje oraz urzędnicy, którzy znają temat Szlachetnej Paczki. Tak więc do dzieła – do wybierania rodzin zachęca lider starogardzkiej Szlachetnej Paczki.