Szlachetna Paczka ruszyła

19 listopada w Starogardzie Gdańskim oficjalnie otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki. Wolontariusze, czyli Super W rozdawali balony i naklejki mieszkańcom, by zachęcić ich do udziału w akcji.

Pomóc może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny, wybrać rodzinę, której taka pomoc się przyda, do 8 grudnia przygotować dla niej paczkę i dostarczyć do magazynu. Do tej pory do akcji zakwalifikowało się 70 rodzin z powiatu starogardzkiego. W ciągu jednego dnia 30 z nich znalazło darczyńców. Jeśli taka tendencja się utrzyma, to wielki finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim, który odbędzie się 9-10 grudnia, stanie się wielkim świętem.

Lider starogardzkiej Szlachetnej Paczki Marek Gawlik wręczył koszulki prezydentowi Januszowi Stankowiakowi oraz jego zastępcy ds. społecznych Maciejowi Kalinowskiemu.

– Wczoraj Szlachetna Paczka ruszyła w całej Polsce. Dzisiaj rusza w naszym mieście. Jest to możliwe między innymi dzięki takim wspaniałym ludziom, jak lider starogardzkiej Szlachetnej Paczki Marek Gawlik i wolontariusze zaangażowani w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Dziękuję Wam za tę wspaniałą lekcję człowieczeństwa jaką dajecie innym – mówił prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

– Hasło tegorocznej Szlachetnej Paczki brzmi „Lubię ludzi!”. Od lat tak właśnie czujemy i teraz, po raz kolejny, możemy to wyrazić czynem. My, czyli wolontariusze, ich najbliżsi, darczyńcy i wszyscy, którzy nasze działania wspierają, a jest to ogromna rzesza ludzi. Być wolontariuszem Szlachetnej Paczki to być bohaterem, to przekraczać samego siebie. Szlachetna Paczka to ogromne przeżycie, które odciska piętno na zaangażowanym w nie człowieku i dlatego dotyka też jego najbliższych. Wolontariusz przechodzi szkolenie lub szkolenia, potem jeszcze jest kilka spotkań organizacyjnych i wizyty u rodzin. Ten najtrudniejszy i najbardziej pracowity czas trwa około dwóch miesięcy, podczas których wolontariusz oddaje swój czas drugiemu człowiekowi. Wszyscy żyjemy tym czasem. Piękne jest to, że działamy razem, całą rodziną. Wolontariat w Szlachetnej Paczce pozytywnie uzależnia. Mogę tak powiedzieć z pełną odpowiedzialnością – stwierdził lider Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim Marek Gawlik.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl