Szlachetna Paczka od Urzędu Miasta

Już w najbliższy weekend 7 i 8 grudnia  odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Trwa ona nieprzerwanie od 2001 roku.

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, organizowany przez Stowarzyszenie „Wiosna”, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Projekt opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanych z centrali w Krakowie, którzy docierają do osób najbardziej potrzebujących.

7 i 8 grudnia to tzw. Weekend Cudów – w tych dniach odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. W tym czasie wolontariusze będą rozwozić podarunki przygotowane przez darczyńców.

Do akcji włączył się również Urząd Miasta. Dzięki zaangażowaniu prezydenta Janusza Stankowiaka, oraz ofiarności pracowników urzędu zbieramy fundusze na ten szczytny cel. Przekazane podczas zbiórki pieniądze pomogą wesprzeć wybraną, potrzebującą rodzinę z naszego miasta. Mamy nadzieję, że ta pomoc sprawi komuś wielką radość!

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl