Szkoły zapraszają na Dni Otwarte

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie starogardzkich szkół podstawowych zapraszają dzieci, które od września zaczną w nich naukę wraz z rodzicami na Dni Otwarte.

12 marca o godz. 16:00 swoje drzwi otworzy Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi mieszcząca się przy al. Jana Pawła II 4.

14 marca od godz. 17:00 do 19:00 Dzień Otwarty odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3. Spotkanie dla klas pierwszych i czwartych odbędzie się w budynku przy ul. Wybickiego 17, dla klas piątych i szóstych przy ul Traugutta 2. – Będzie to znakomita okazja, aby poznać budynki szkolne oraz nauczycieli, którzy w nich pracują. Chcielibyśmy zaprezentować swoją bazę, doświadczenia i osiągnięcia. Naszym celem są działania w kierunku podejmowania komunikacji między rodzicami, nauczycielami i uczniami. Za priorytet uważamy współuczestniczenie rodziny dziecka w życiu szkoły. Istnieje możliwość utworzenia klas integracyjnych oraz sportowych – informuje dyrekcja PSP 3.

Tego samego dnia rodziców wraz z kandydatami do przedszkola o godz. 16:00 do budynku przy ul. Kalinowskiego 28, oraz o godz. 17:00 rodziców z kandydatami do klas pierwszych do głównego budynku placówki zaprasza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Pawła II przy ul. bp. ks. Dominika 32.

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca siedmioletnie dzieci (rocznik 2012) wraz z rodzicami na Dzień Otwarty zaprasza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Zblewskiej 18. Spotkanie odbędzie się o godz. 16:30 na holu głównym szkoły. W programie: tropienie wiosny w wesołych, szkolnych zadaniach; zwiedzanie szkoły; zapoznanie rodziców z programem nauczania w klasie I; prezentacja podręczników szkolnych; sprawdzenie zgodności danych (imię i nazwisko) przyszłych pierwszoklasistów z listą ewidencyjną Urzędu Miasta.

Warto poznać swoją szkołę jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Drodzy Rodzice, zabierzcie pociechy i skorzystajcie z zaproszenia!

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl