Szkoły powoli wracają do pracy stacjonarnej

Po prawie rocznej nauce w domach uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych i I-II szkół średnich częściowo wracają do nauki stacjonarnej, częściowo dalej będą uczyć się zdalnie. Od 17 maja 2021 roku rozpoczną naukę w trybie hybrydowym. W czerwcu wszystkie szkoły powrócą do pracy stacjonarnej.

Nauka hybrydowa w szkołach podstawowych i średnich rozpocznie się lada dzień! Od 17 maja uczniowie klas 4-6 i I-II będą chodzić do szkoły rotacyjnie. Połączą naukę zdalną ze stacjonarną. Kiedy pewna część z nich uczyć się będzie w szkole, druga połowa będzie miała lekcje w trybie zdalnym i odwrotnie. Taka opcja pozwoli zachować w szkole większy dystans, a tym samym da uczniom i nauczycielom większe poczucie bezpieczeństwa.

O tym, które klasy, w jakim tygodniu i jak będą pracować, dyrektorzy poinformują uczniów i rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

Spotkanie wiceprezydenta Macieja Kalinowskiego z dyrektorami szkół podstawowych w Starogardzie Gdańskim

W poniedziałek 10 maja wiceprezydent do spraw społecznych Maciej Kalinowski spotkał się z dyrektorami wszystkich podległych miastu placówek oświatowych. Dyrektorzy szkół poinformowali władze miasta o stanie przygotowania obiektów do podjęcia pracy stacjonarnej. Zapewnili, że wszystkie budynki są dostosowane do wymogów sanitarnych, zabezpieczone i wyposażone w odpowiednie środki dezynfekcyjne, a plan lekcji tak skonstruowany, aby kontakty pomiędzy uczniami ograniczyć do minimum.

Wiceprezydent poprosił też dyrektorów o przekazanie uczniom informacji, że od 17 maja autobusy miejskie będą kursować według normalnego rozkładu jazdy i przypomnieć, że uczniowie szkół podstawowych mogą z nich korzystać za darmo. Poprosił też o zaapelowanie do rodziców o to, aby dzieci i młodzież korzystały z darmowej komunikacji miejskiej.