Szkoły otwarte. Nie ma zachorowań wśród pracowników

Pracownicy starogardzkich szkół podstawowych, którzy od poniedziałku 25 maja sprawują opiekę nad uczniami klas I-III, w niedzielę otrzymali wyniki testów na obecność koronawirusa. Nie stwierdzono żadnych zakażeń. Szkoły otwarto zgodnie z planem.

W piątek podczas briefingu prasowego prezydent miasta Janusz Stankowiak poinformował, że pracownicy szkół, którzy od poniedziałku 25 maja będą mieli bezpośredni kontakt z dziećmi, poddani zostaną testom na obecność koronawirusa.

– Testy przeprowadzono w sobotę w Przychodni Lekarskiej. Wykonano je metodą Real Time PCR rekomendowaną przez Światową Organizację Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia. W grupie osób wytypowanych do testów znaleźli nauczyciele klas I-III, dyrektorzy szkół oraz pozostali pracownicy, pozostający w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Badania przebiegły bardzo sprawnie. W sumie poddało się im 150 pracowników starogardzkich szkół podstawowych. W niedzielę każdy z nich otrzymał wynik. Nie stwierdzono żadnych zakażeń. Wyniki są negatywne – poinformował zastępca prezydenta ds. społecznych Maciej Kalinowski.

W związku z powyższym wszystkie szkoły podstawowe w Starogardzie Gdańskim zostały otwarte zgodnie z planem.

Badania genetyczne u pracowników 6 szkół oraz nauczycieli klas I-III sfinansowane zostały z budżetu miasta Starogard Gdański. Jak zaznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak, decyzję o ich zakupie i przeprowadzeniu podjął w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

– Chcieliśmy być pewni, że wszystkie osoby, które rozpoczęły dzisiaj pracę z dziećmi, są zdrowe. Myślę, że zarówno dla rodziców, jak i pracowników szkół, ta wiedza jest niezbędna dla poczucia bezpieczeństwa w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – powiedział prezydent miasta.