Szkolenie i wypoczynek

W miejscowości Skrzynia nad jeziorem Słone, dzieci i młodzież z naszego miasta, biorą udział w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym, młodzieżowych drużyn pożarniczych. Organizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim.

5 lipca prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, odwiedzili uczestników letniego wypoczynku.
-Cieszę się, że mogłem przyjechać w tak fantastyczne miejsce. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaprosili mnie na dzisiejsze spotkanie. Wiem, że oprócz tego, że odpoczywacie, również dużo się uczycie. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Życzę wszystkim powodzenia. Mam nadzieję, że w przyszłości, również wspomożecie naszą ochotniczą straż pożarną w Starogardzie Gdańskim – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Łukasz Zblewski, prezes OSP Starogard Gdański

-Jest mi niezmiernie miło, że mogę gościć na waszym obozie szkoleniowym. Obecnie jest czas wakacji i odpoczynku. Czas zabaw, zawierania nowych znajomości ale również czas nauki. Poznajecie tutaj tajniki zawodu strażaka. Dzięki temu uczycie się być odpowiedzialnym, sumiennym i otwartym. Życzę wam niezapomnianych wrażeń związanych z tym obozem i wakacjami – dodała przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

Uroczysty apel, który otworzył Łukasz Zblewski, prezes OSP Starogard Gdański oraz kierownik obozu, był okazją do wręczenia corocznej nagrody przyznawanej przez Radę Miasta Starogard Gdański dla Najlepszego Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w roku 2020. Uhonorowany tym tytułem, za ogromne zaangażowanie w działalność strażaków ochotników,  został druh Michał Kosater.

W obozie bierze udział 145 dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Mają oni okazję poznać zasady ochrony przeciwpożarowej, oraz nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej. Dodatkowo organizowane są zajęcia sportowe, plastyczne, muzyczne. Zajęcia z elementami turystyki i krajoznawstwa oraz kultury i historii naszego regionu.

Od lewej: druh Michał Kosater, prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl