Szkoła naszym drugim domem

24 maja  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i pracowników szkoły z okazji Dnia Patrona Szkoły i Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański.

W tym roku spotkaniu przyświecało hasło: „Szkoła naszym drugim domem”, aby zwrócić uwagę na ważną rolę placówki w życiu każdego z nas. Nawiązywało do tego, aby dzieci czuły się w szkole zauważone, bezpieczne i szczęśliwe.
Występy artystyczne, wokalne i teatralne przygotowali uczniowie szkoły. Rodzice mogli sprawdzić się w konkursie ”Rodzina na medal”. Można było wziąć udział w rozgrywkach szachowych, pogłowić się w escape roomie, a nawet pooglądać profesjonalną grę w siatkówkę w wykonaniu zawodników UKS SET oraz ich rodziców.
Na stoiskach gastronomicznych czekały wypieki przygotowane przez rodziców, popcorn oraz wata cukrowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Był to również „Dzień otwarty” dla przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodzin.
– Takie wydarzenia zawsze przynoszą dużo radości i pozytywnych emocji i niewątpliwie przyczyniło się do integracji społeczności szkolnej i osiedlowej naszego miasta – podkreśla dyrektor Ryszard Hapoński dziękując rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły oraz uczniom za udział i pomoc w organizacji festynu.

Fot: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6