„Szara rzeczywistość” – zaproszenie na spektakl

Starogardzkie Centrum Kultury i zespół „Napararawan” zapraszają na spektakl pt. „Szara rzeczywistość”, który odbędzie się 25 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej SCK. Wstęp wolny.

Zespół teatralny „Napararawan” pracuje w SCK i skupia młodzież (także osoby niepełnosprawne) starogardzkich szkół podstawowych i średnich.

Grupę prowadzi polonistka, znakomity pedagog Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego Aleksandra Miczek.

„Napararawan” cyklicznie i często z sukcesem bierze udział w takich konkursach, jak: Festiwal Kultury Kociewskiej w Tczewie (2012 wyróżnienie za spektakl “Zakochani ze świętego jeziora”, 2015 – III miejsce za spektakl “Czas”, 2016 – I miejsce za spektakl “Kiedy świat staje na głowie”, 2018 III miejsce za spektakl “Demokracja”); Starogardzkie Szranki Teatralne (2015 nagroda za spektakl “Mały książę”, 2016 wyróżnienie za spektakl “Mur”, 2018 nagroda za spektakl “Szelma”, 2019 nagroda za spektakl “Noli me tangere”); Wojewódzki Turniej Teatralny “Niebieskich Tarcz” (2018 II miejsce za spektakl “Szelma”, 2019 I miejsce za spektakl “Noli me tangere”); Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych TVP – konkurs kilkuetapowy – etap wojewódzki (jeden zespół), ogólnopolski ćwierćfinał (sześć zespołów), półfinał (trzy zespoły), finał (2017 – ogólnopolski ćwierćfinał, 2019 ogólnopolski półfinał i nagroda internautów za spektakl “Szelma”); Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. Janusza St. Pasierba (2019 I miejsce za spektakl “Noli me tangere”). W 2018 roku otrzymał zaproszenie na Sopockie Konfrontacje Teatralne (impreza dla wyróżniających się w Województwie Pomorskim młodzieżowych zespołów teatralnych), zaproszenie takie zespół otrzymał także na grudzień 2019 roku.