Symboliczne otwarcie ul. Lubichowskiej

Modernizacja prawie kilometrowego odcinka ul. Lubichowskiej pomiędzy rondem Łupaszki, a PWiK StarWik dobiegła końca. Symboliczną wstęgę otwierającą wyremontowaną ulicę przecięli dzisiaj Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, starosta starogardzki Kazimierz Chyła, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przedstawiciele władz Powiatu Starogardzkiego, wykonawcy i Zarządu Dróg Powiatowych.

– Modernizacja prawie kilometrowego odcinka drogi od ronda Łupaszki do siedziby Przedsiębiorstwa Wodociagów i Kanalizacji PWiK StarWik to drugi etap kompleksowej przebudowy ul. Lubichowskiej. Pierwszy zakończyliśmy w 2015 roku. Ulica ma nową nawierzchnię, chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, zatoczki autobusowe i postojowe, a wzdłuż biegnie ścieżka rowerowa. Kanalizację sanitarną przebudowało PWiK STAR -WiK. Całe zadanie kosztowało ok. 8,2 mln zł. Inwestycję finansowo wsparły władze Miasta – kwotą 1,3 mln zł oraz Wojewoda Pomorski udzielając Powiatowi dofinasowania z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział Dariusz Kurzyński dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

– Cieszę się, że mieszkańcy miasta i powiatu mogą korzystać z bezpiecznej drogi. Jest to strategiczny odcinek ul. Lubichowskiej, gdyż łączy ścieżki ciągu pieszo-rowerowego w powiecie, m.in. z jeziorem w Płaczewie. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek mają do dyspozycji ponad siedmiokilometrowy odcinek trasy rowerowej wybudowany przez Powiat Starogardzki – przyznał starosta Kazimierz Chyła.

Od lewej poseł na sejm RP Kazimierz Smoliński i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

– Bardzo przyjemnie patrzy się na tę nową nawierzchnię, jak również ciąg pieszo-rowerowy, które wykonane zostały w wysokim standardzie. Ulica po modernizacji wydaje się być wielce przyjazna zarówno dla kierowców, pieszych, jak i rowerzystów, gdyż zabezpiecza ich przed ruchem. Gratuluję  realizacji tego zadania, które było zadaniem trudnym technicznie. Cieszę się, że udało się to zrobić sprawnie i że mieszkańcy już nie odczuwają utrudnień związanych z tą przebudową – powiedział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Wojewoda podziękował Zarządowi Dróg Powiatowych oraz Przedsiębiorstwo Przebudowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego za dobrze wykonaną pracę.

Poseł na Sejm RP Kazimierza Smoliński pogratulował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych w Starogardzie Gdańskim, że potrafią współpracować ze sobą, aby wspólnie podjęte inwestycje zakończyły się sukcesem. Wykonawcy pogratulował terminowego wykonania zadania. Podkreślił znaczenie lokalnej firmy, która realizuje zadania w skali województwa, dzięki czemu pieniądze zostają w pomorskim. Zapowiedział też, że rząd zamierza wprowadzić nowy fundusz inwestycyjny, który pomoże samorządom jeszcze lepiej realizować planowane inwestycje.

Inwestorowi pogratulował również prezydent miasta Janusz Stankowiak. – Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu za podjęcie trudu wykonania niezwykle ważnej i potrzebnej inwestycji drogowej na terenie Starogardu Gdańskiego – ważnej nie tylko dla mieszkańców miasta ale całego powiatu – powiedział .

Podziękował też Wojewodzie Pomorskiemu za dofinansowanie przedsięwzięcia, posłowi na Sejm za wsparcie wszystkich projektów realizowanych na terenie miasta i w powiecie oraz dyrektor PWiK STAR WiK Joannie Myślińskiej za pomoc w wykonaniu tego zadania. Zadeklarował również pomoc miasta przy realizacji trzeciego etapu modernizacji ul. Lubichowskiej, zaznaczywszy, że współpraca samorządów z rządem jak widać przynosi oczekiwane i pożądane efekty.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl