Świętujmy razem urodziny Kazimierza Deyny

Wielkie święto piłki nożnej „DEYNA ’70 z LOTOSEM i ENERGĄ” oraz muzyczne disco party czekają już niebawem mieszkańców Starogardu i okolic. 21 maja 2017 roku prezydent Janusz Stankowiak zaprasza do Starogardu na urodzinową imprezę Pana Kazimierza. Towarzyski mecz piłki nożnej oraz koncert gwiazd disco polo, to tylko kilka z atrakcji przygotowanych z okazji 70. rocznicy urodzin legendy piłki nożnej.

Rada Miasta uchwaliła rok 2017 rokiem Kazimierza Deyny. Z tej okazji miasto przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji zarówno sportowych, jak i kulturalno-rozrywkowych. Mają one przypomnieć sylwetkę znakomitego piłkarza – legendy polskiego futbolu. Najważniejsza z nich odbędzie się w niedzielę, 21 maja 2017 roku.

Towarzyski mecz piłki nożnej Deyna Team vs. reprezentacjaTVP

Punktualnie o godz. 16.00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny rozpocznie się towarzyski mecz piłki nożnej. Drużyna Deyny zmierzy się z drużyną dziennikarzy i gwiazd TVP. W składzie Deyna Team pojawią się członkowie Klubu Wybitnego Reprezentanta, czyli: Jacek Krzynówek (96 występów w reprezentacji Polski), Maciej Żurawski (72), Tomasz Kłos (69), a także inni byli reprezentanci (Radosław Michalski – 28, Maciej Szczęsny – 7, Grzegorz Lewandowski – 5 i jedyny starogardzianin w tym gronie Marek Ługowski – 2). Na murawę wbiegną też piłkarze występujący niegdyś na boiskach ekstraklasy (Bogusław Lizak, Zenon Małek) oraz wychowankowie Wierzycy m.in. Jerzy Siora, czy Arkadiusz Glaza. Z kolei w drużynie TVP zobaczymy m.in. Rafała Patyrę oraz szefa programu TVP Sport Marka Szkolnikowskiego. Na bramce stanie gościnnie Jan Tomaszewski.  Mecz poprowadzi uznany w Polsce sędzia i arbiter międzynarodowy Michał Listkiewicz, który sędziował mecze na Mistrzostwach Europy, Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata. Łącznie był arbitrem w 150 meczach międzynarodowych.

Mecz skomentuje znany komentator i dziennikarz sportowy TVP – Dariusz Szpakowski. Relację ze spotkania będzie można obejrzeć na antenie TVP SPORT w poniedziałkowym Magazynie Piłkarskim 4-4-2, 22 maja o godz. 21.20.

Podczas sportowych zmagań będzie można zdobyć autografy nie tylko znanych w świecie piłkarskim osobowości, piłkarzy i zaproszonych gości, ale również gwiazd muzyki disco polo.

Urodzinowe party przy Agro

Zaraz po meczu prezydent miasta zaprasza wszystkich na wielki koncert najjaśniejszych gwiazd muzyki disco polo. Na scenie wystąpią prawdziwi giganci stylu – Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Power Play, Mig i Classic. Koncert poprowadzi Maciej Smoliński, a relację z imprezy pokaże Polo TV!

Muzyczne disco party z największymi gwiazdami disco polo wystartuje o godz. 17.30 na placu przed Halą Miejską im. Gerarda Podolskiego przy ul. Hallera. Publiczność przywita starogardzki zespół  Dwa plus Dwa.  Zaraz po nim wystani sam król gatunku – Zenek Martyniuk, który rozgrzewać będzie do tańca takimi hitami, jak: „Przekorny los”, „Czekam na Ciebie”, „Przez Twe oczy zielone”, „Prawdziwa miłość to Ty”, „Kochana wierzę w miłość”. Oprócz grupy Akcent wystąpią również chłopaki z Power Play, zwariowana ekipa MIG oraz Classic.

Nie możecie tego przegapić. Mamy nadzieję, że kociewscy fani disco polo zgotują gwiazdom iście królewskie przyjęcie. Koszt biletu to jedynie 1 zł! Każdy, kto wcześniej nie kupi biletu w biurze OSIR, będzie mógł go nabyć w kasie przed meczem lub w specjalnych punktach sprzedaży tuż przed koncertem.

Program imprezy

godz. 15.45 – 16.00 – odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Kazimierzowi Deynie
godz. 16.00 -17.30  – towarzyski mecz piłki nożnej Deyna Team vs. TVP
godz.17.30 – 22.30 – Koncert zespołów disco polo

Wystąpią :
17.30 – 18.15 – Koncert Zespołu 2+2
18.30 – 19.15 – Koncert zespołu Akcent
19.30 – 20.15 – Koncert zespołu Mig
20.30 – 21.15 – Koncert zespołu Classic
21.30 – 22.15 – Koncert zespołu Power Play

Organizator: Gmina Miejska Starogard Gdański, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

Sponsorzy główni: Grupa LOTOS http://www.lotos.pl, Grupa ENERGA http://www.energa.pl

Patronat medialny: TVP, Polo Tv, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki