Święto Wszystkich Kobiet

8 marca świętować powinna każda kobieta, bez względu na wiek i zajęcie. Ten wyjątkowy dzień uczcił też Starogardzki Klub Biznesu – Związek Pracodawców oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Prezes SKB – ZP Grzegorz Borzeszkowski przywitał gości zorganizowanej przez Klub uroczystości słowami Juliana Tuwima. Poezja i aforyzmy o kobietach obecne były przez cały czas trwania spotkania. Pojawiły się na nim kobiety starogardzkiego biznesu. Dyrektor Biura Zarządu Klubu Edward Sobiecki przedstawił je wszystkie. Pani Janina Lubawska odebrała medal za wspieranie rozwoju przedsiębiorczości.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki, wicestarosta powiatu starogardzkiego Kazimierz Chyła, prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

– Dzisiejszy świat należy do kobiet, a ich święto to doskonały pretekst, żeby w jednym miejscu zgromadzić tak wiele wspaniałych pań. Kobiety przejmują władzę w każdym obszarze życia społecznego, gospodarczego, coraz prężniej wiodą prym, a my mężczyźni specjalnie się temu nie sprzeciwiamy. Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić słowa uznania dla tego wszystkiego, co Panie robią. Pod piękną powłoką, którą Panie posiadają, kryją się twarde osoby biznesu. Życzę jak największych sukcesów i satysfakcji. Nie zapominajcie jednak o tym, jak bardzo my mężczyźni Was potrzebujemy – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Dzień Kobiet uczcił także Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zaproszeni goście podziwiali występy chóru akademickiego działającego przy UTW, który prowadzi Lucyna Kreft-Surowiec. Zaprezentowały się także uczęszczające na zajęcia baletowe Janiny Czyszak: Zosia Lichy i jej młodsze koleżanki. Wystąpiła też para taneczna prowadzona przez Janusza Lewandowskiego: Wiktoria Szramke i Łukasz Sojka. Jedna ze studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Maria Pstrong w iście brawurowy sposób recytowała kobiecą poezję. Później Grzegorz Gdaniec zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania.

Życzenia wszystkim Paniom złożyli: prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski, przewodniczący Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Brdak oraz Bogdan Adam z Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Uważamy, że tak piękne święto jak Dzień Kobiet trzeba celebrować. To piękna tradycja. Teraz wszystko się zmieniło i kobiety mają o wiele więcej do powiedzenia niż kiedyś, stały się silniejsze, odnoszą ogromne sukcesy na różnych polach, tym bardziej należy je doceniać. Powinni to robić zarówno mężczyźni, jak i my same – mówiły Grażyna, Krystyna i Lusia, studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Trudno się z nimi nie zgodzić.