Święto tańca towarzyskiego w Starogardzie Gdańskim

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – V memoriał Edwarda Kowalke”. Wydarzenie odbędzie się 29 października br. w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. W tym roku podczas wieczornej gali zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Pomorskiego par dorosłych. Wydarzenie uświetni formacja tańców standardowych „Jantar” z Elbląga – mistrzów Polski i finalistów mistrzostw świata.

Wydarzenie jest organizowane ku czci Edwarda Kowalke urodzonego w Starogardzie Gdańskim – trenera i wychowawcy kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjatora i twórcy jednego z najstarszych w Polsce (1977 r.) – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury.

„Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. V Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary oceniane będą przez 10 sędziów, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych. Planowany jest przyjazd około 300 tancerzy.

Program

I Blok – godz. 10:00 – turniej dziecięcych kategorii tanecznych
II Blok – godz. 14:00 – turniej młodzieżowych kategorii tanecznych
III Blok – Gala wieczorna – godz. 18:00 – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego – Pomorskiego Związku Tańca Sportowego par dorosłych
W specjalnym pokazie zaprezentuje się Formacja Taneczna “Jantar”, która powstała w 1995 roku. Od tego czasu co roku osiąga tytuł Mistrza Polski. Jest najlepszą formacją standardową w Polsce, a także od kilkunastu lat znajduje się w światowej czołówce formacji tanecznych. Elbląska formacja to mieszanka niezwykłych osobowości, niewyobrażalnego zaangażowania i zgrania. Mimo, iż wraz z biegiem lat skład drużyny ulegał zmianie, to nieustannie formację tworzył zespół wspaniałych młodych ludzi, którzy oddali część siebie formacji. Zespół był wielokrotnym finalistą Mistrzostw Europy i Świata – kilkakrotnie stawał na podium, został dwukrotnym Mistrzem Świata w 1999 i 2010 roku.

Bilety na turniej tańca

Bilety na turniej tańca w cenie 20 zł upoważniają do oglądania turnieju przez cały dzień, do nabycia w recepcji SCK, stronie https://sck-bilety.interticket.pl/ oraz w dniu i miejscu imprezy.
Na każdy blok osobno do nabycia miejsce w loży przy parkiecie w cenie 50 zł. Ze względu na ogromne zainteresowanie, bilet na lożę do nabycia tylko w recepcji SCK lub dniu i miejscu imprezy. Dzieci do lat 5 wstęp wolny (nie dotyczy miejsc w loży).

Patronat nad wydarzeniem objęli:

Janusz Stankowiak – Prezydent Starogardu Gdańskiego
Kazimierz Chyła – Starosta Powiatu Starogardzkiego
Magdalena Forc – Cherek – Wójt Gminy Starogard Gdański

Organizatorzy:

Starogardzkie Centrum Kultury
Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”

Partnerzy:
Federacja Tańca Sportowego
Pomorski Związek Tańca Sportowego
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Stowarzyszenie „Można Inaczej”
Fotografia WJAMM Galewicz
Radio Starogard

Sponsor Główny:
Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Starkom” sp. z o. o w Starogardzie Gdańskim

Sponsorzy:
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych STARY LAS
Restauracja McDonald’s w Starogardzie Gdańskim
Studio Fryzur „Mimor”
Browar Kociewski
Sklep Taneczny „BAILANDO” z Bydgoszczy
Jubiler Froelke – Starogard Gdański
Studio Mario Mariusz Szwoch
Tina Fashion
Gmina Starogard Gdański
CARREFOUR w Starogardzie Gdańskim
Kuchnia Jadwigi i Helenki
Przedsiębiorstwo „KOLTEL”
Kociewskie Centrum Zdrowia
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim
Warta
Kwiaciarnie „POBŁOCCY”

Impreza uzyskała wsparcie Gminy Miejskiej Starogard Gdański i Powiatu Starogardzkiego w ramach inicjatywy lokalnej.

Materiał prasowy: Starogardzkie Centrum Kultury