Święto tańca towarzyskiego po raz trzeci

Starogardzkie Centrum Kultury organizuje III edycję „Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego – Memoriał Edwarda Kowalke”. Impreza odbędzie się 4 listopada 2018 roku w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim. Wieczorną galę poprowadzi ponownie Iwona Pavlović, jurorka wszystkich edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami”. W czasie gali zatańczą Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke, finaliści Mistrzostw Świata i Europy, znani z programów „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i „World of Dance” telewizji Polsat.

Bilety w cenie 20 zł na trybuny (jeden bilet obowiązuje na trzy bloki), 50 zł do stolików (osobno na każdy blok) do nabycia w recepcji SCK i przed imprezą na hali.

Podczas całodziennej imprezy zaprezentują się tancerze wszystkich kategorii wiekowych.

Program imprezy:
I Blok – godz. 10:00 – rozgrywki turniejowe dziecięcych kategorii tanecznych

II Blok – godz. 14:00 – rozgrywki turniejowe młodzieżowych kategorii tanecznych

III Blok (uroczysta Gala) – godz. 18:00

Iwona Pavlović

Galę po raz drugi poprowadzi Iwona Pavlović, owacyjnie w zeszłym roku przyjęta przez starogardzką publiczność. Jurorka wszystkich edycji programu „Taniec z Gwiazdami” w 2017 roku podczas „II Memoriału” wielokrotnie wspominała Edwarda Kowalke, którego znała osobiście. Iwona Pavlović to znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny. Była wielokrotną Mistrzynią Polski w dziesięciu tańcach, wicemistrzynią w tańcach standardowych i mistrzynią w tańcach latynoamerykańskich. Jako sędzia międzynarodowy posiada uprawnienia sędziowskie dwóch międzynarodowych organizacji tanecznych: IDSF (organizacja amatorska) i WD&DSC (organizacja zawodowa). Od wielu lat jest sędzią najwyższej, pierwszej kategorii. Jest także właścicielką szkoły tańca i doskonałym nauczycielem. Jej wychowankowie zwyciężali w Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrzostwach Polski Par Zawodowych.

Atrakcją wieczoru „III Memoriału Edwarda Kowalke” będzie show tańców standardowych Hanny Żudziewicz i Jacka Jeschke. Tancerze od ponad 8 lat tworzą na parkiecie parę, która z powodzeniem reprezentuje Polskę w międzynarodowych turniejach tanecznych. Wygrali już trzy największe turnieje na świecie: Blackpool, International i UK. Są Mistrzami Polski, finalistami Mistrzostw Świata i Europy. Oboje sięgnęli również po Kryształową Kulę „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” – Hania w szóstej edycji show w parze z Robertem Wabichem, a Jacek w piątej partnerując Annie Karczmarczyk. Od września w telewizji Polsat z powodzeniem prezentują się w najnowszym show tanecznym „World of Dance – Polska”. Pomysłodawczynią formatu jest amerykańska aktorka, tancerka i piosenkarka Jennifer Lopez. W programie biorą udział profesjonalni i zawodowi tancerze oraz grupy taneczne, reprezentujące każdy styl taneczny na najwyższym poziomie. 

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Memoriał Edwarda Kowalke odbędzie się już po raz trzeci.

„Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. III Memoriał Edwarda Kowalke” odbędzie się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego. Pary będą oceniane przez 9 sędziów z całej Polski, którzy posiadają licencje i uprawnienia do oceniania tancerzy w kategoriach sportowych, byłych mistrzów tańca.

Edward Kowalke urodzony w Starogardzie Gdańskim był trenerem i wychowawcą kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego tańca uczył profesor Marian Wieczysty – prekursor w Polsce wszystkiego, co jest związane z tańcem towarzyskim. Inicjator i twórca w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls” od początku działającego w Starogardzkim Centrum Kultury.

/SCK/

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl