Święto Straży Miejskiej

29 sierpnia obchodzone jest Święto Straży Miejskiej. Z tej okazji prezydent miasta Janusz Stankowiak złożył naszym strażnikom życzenia. Wręczył również nagrody i awanse zawodowe.

– Chciałbym w imieniu nie tylko swoim, ale także mieszkańców Starogardu Gdańskiego bardzo serdecznie Państwu podziękować za naprawdę ciężką i często niewdzięczną pracę – mówił prezydent Janusz Stankowiak. – Wasza formacja jest dla naszego miasta niezbędna. Wszystkim Państwu życzę zdrowia, a w pracy zawodowej olbrzymiej satysfakcji.

Podczas spotkania prezydent podzielił się dobrą informacją, zapowiadając zakup nowego samochodu na potrzeby Straży Miejskiej.

Życzenia złożył również sekretarz miasta Zbigniew Toporowski, który nawiązał do specyfiki wykonywanego przez miejskich funkcjonariuszy zawodu.

– Służba to słowo adekwatne do charakterystyki Waszej pracy, chociaż nie macie takich przywilejów jak pozostałe służby mundurowe – mówił Zbigniew Toporowski.

Z okazji Święta Straży Miejskiej prezydent Starogardu Janusz Stankowiak wręczył Mirosławie Rafalskiej awans zawodowy na stanowisko starszego specjalisty. Z kolei nagrody jubileuszowe otrzymali: Piotr Kusch oraz komendant Jarosław Cysarczyk.

Fot. Renata Połomska