Święto radości pełne atrakcji. Dzień Dziecka ze Strażą i Policją

Radość, uśmiech, mnóstwo atrakcji. Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany 9 czerwca br. przez starogardzkie służby mundurowe licznie zgromadził całe rodziny. 

Podczas festynu odbyła się m.in. prezentacja sprzętu oraz pojazdów służbowych, zarówno tych współczesnych, jak i zabytkowych, edukacja na temat bezpieczeństwa, liczne aktywności na świeżym powietrzu, występy akrobatyczne, zabawa na dmuchańcach. Był też ogrom słodkości, konkursy i wiele innych atrakcji.

Na miejscu oprócz współczesnych pojazdów służb mundurowych, można było podziwiać także te zabytkowe, udostępnione przez Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL Zblewo

Do organizacji wydarzenia oprócz starogardzkich policjantów i strażaków dołączyli również funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim oraz pracownicy Nadleśnictwa Starogard.

Służba więzienna serwowała uczestnikom festynu pyszną grochówkę

Organizowana od blisko 16 lat impreza plenerowa cieszyła się nie tylko dużym zainteresowaniem najmłodszych, ale również ich rodziców i opiekunów.

Atrakcje i pokazy przyciągały na festynie uwagę nie tylko najmłodszych jego uczestników

Jak się bawili mieszkańcy przyszedł także zobaczyć Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, który objął imprezę swoim Honorowym Patronatem.

 

Od lewej Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Nowak, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, kustosz Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL Zblewo Paweł Peka

– Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność dla wszystkich współorganizatorów, osób i instytucji, które przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego dnia – mówi rzecznik prasowy starogardzkiej policji asp. sztab. Marcin Kunka. – Wasze zaangażowanie, wsparcie i pomocna „cegiełka” pozwoliły zrealizować to przedsięwzięcie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci. Razem możemy więcej. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie każdej atrakcji. To dzięki Wam uśmiech nie schodził z twarzy naszych najmłodszych gości – wyznaje. -Wspólna praca i zaangażowanie naszej lokalnej społeczności sprawiły, że ten powiatowy Dzień Dziecka stał się nie tylko świętem radości, ale inspirującą lekcją solidarności i przekształcił się w niezapomniane doświadczenie, ucząc młode pokolenie wartości wspólnoty i wzajemnej pomocy. 

Fot. Anna Więckiewicz