Akademia Fiku-Miku coraz piękniejsza

Podczas Święta Pieczonego Ziemniaka mieszkańcy ul. Buchholza wspólnymi siłami posadzili niemal 150 krzewów, które na wiosnę zakwitną.

Drzewka kupione zostały, dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Starogard Gdański, ze środków pozyskanych w ramach Inicjatywy Lokalnej. Okazało się, że ich sadzenie może być naprawdę świetną zabawą. Mieszkańcy zadbali o liczne atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy i ognisko, w którym upiekły się pyszne ziemniaki.

Każdy, kto 4 października przyszedł na plac zabaw chętnie ich próbował. Smakowały zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Wszyscy zjedli je z apetytem, tym bardziej, że starsi zgłodnieli po sadzeniu krzewów, a młodsi po intensywnych zabawach, w których z radością brali udział. – Kto nie był, nie sadził i kartofli nie skosztował, niech żałuje i szykuje się na powtórkę – zgodnym chórem mówią mieszkańcy.

Plac zabaw przy ul. Buchholza powstał w ramach starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki zaangażowaniu wnioskodawczyń oraz mieszkańców dzielnicy. Panie Jolanta Reszkiewicz, Anna Piotrzkowska i Katarzyna Oleksiuk skutecznie namawiały do głosowania.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl