Święto edukacji

14 października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji podczas zorganizowanego dzień wcześniej spotkania z dyrektorami oraz przedstawicielami starogardzkich szkół i przedszkoli najlepsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud wkładany w edukację młodego pokolenia wszystkim pracownikom starogardzkiej oświaty złożył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. W imieniu Przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert zrobił to wiceprzewodniczący Marek Jankowski. Do życzeń dołączyli się także obecni na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Agnieszka Buczyńska.

– Spotykamy się w Wigilię Państwa święta. Dlatego nie będziemy mówić o sprawach trudnych, a skupimy się na tych przyjemniejszych. Korzystając z okazji życzę Państwu jak najwięcej sił, zdrowia i cierpliwości. Jak wielu z Was wie, bo powtarzam to przy tego typu okazjach, sam pracowałem jako nauczyciel i wiem jak trudny jest to zawód. Dzisiaj na pewno jeszcze trudniejszy, bo kiedy ja uczyłem w szkole dzieci i młodzież słuchały tego, co się do nich mówiło. Wiem, że teraz różnie z tym bywa, dlatego tym bardziej dziękuję Państwu za codzienny trud, który wkładacie w edukację i wychowanie młodych ludzi – powiedział prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak składa pracownikom oświaty najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

– Ja oczywiście dołączam się do życzeń Pana Prezydenta. To dla mnie zaszczyt, że dzisiaj mogę być tu z Państwem i w imieniu Przewodniczącej Rady Miasta Starogard Gdański Anny Benert złożyć Państwu najlepsze życzenia. Codziennie wkładacie w swoją pracę mnóstwo serca. Życzę, by wróciło to do Was w postaci konkretnych sukcesów Państwa wychowanków – mówił wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański Marek Jankowski

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Prezydenta Miasta otrzymali:

z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 2:
Marta Meger
z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4:
Barbara Adamkiewicz
z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 5:
Jolanta Lewandowska
z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 6:
Agnieszka Radimonas – Dyrektor,
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1
Arkadiusz Kobierzyński – Dyrektor
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2:
Anna Górna
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4:
Hanna Kotkiewicz
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6:
Beata Wirkus
z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8:
Dorota Renka

Wspólnie z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem nagrody wręczał wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski.

𝓦𝓼𝔃𝔂𝓼𝓽𝓴𝓲𝓶 𝓷𝓪𝓰𝓻𝓸𝓭𝔃𝓸𝓷𝔂𝓶 𝓼𝓮𝓻𝓭𝓮𝓬𝔃𝓷𝓲𝓮 𝓰𝓻𝓪𝓽𝓾𝓵𝓾𝓳𝓮𝓶𝔂!

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl