Święto boksu w Starogardzie

Już po raz ósmy w Starogardzie w drugi weekend marca odbył się turniej bokserski Memoriał Zbigniewa Rompy. Do walki na ringu przeciw starogardzianom stanęli Białorusini. Pięściarze z Grodna pokonali gospodarzy 12:6. Turniej stał się okazją do wręczenia specjalnych medali i podziękowań dla przyjaciół starogardzkiego boksu. Trener KS Beniaminek Polmet Łukasz Rusiewicz odebrał też medal „Za zasługi dla Starogardu”.

20 walk sparingowych we wszystkich kategoriach wiekowych, 9 walk turniejowy i 9 walk meczowych z reprezentacją Białorusi wypełniły tegoroczny Turniej Memoriał Zbigniewa Rompy. W sobotę 10 marca przez Halę Miejską im. Gerarda Podolskiego w Starogardzie Gdańskim przewinęło się blisko 80 zawodników z 14 klubów z województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Byli wśród nich najmłodsi adepci boksu, dziewczyny, kobiety jak i bardziej zaawansowani pięściarze. Nie zabrakło też kibiców, którzy z entuzjazmem przyglądali się walkom na ringu i oklaskiwali zwycięzców.

Roman Ślagowski prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Gdańsku oraz prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oficjalnie otworzyli główny mecz bokserski Beniaminek Polmet vs Grodno Białoruś

Punktualnie o godz. 17:00 Roman Ślagowski prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Gdańsku oraz prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oficjalnie otworzyli główny mecz bokserski. Zawodnicy Beniaminka Polmet zmierzyli się z zespołem z Grodna z Białorusi. Stoczyli 9 walk meczowych. Ostatecznie goście pokonali gospodarzy wynikiem 12:6. W rolach sędziów zadebiutowali starogardzianie Janusz Rokiciński, Mateusz Mechliński i Tomasz Zaborowski.

Ta największa i najważniejsza impreza bokserska na Kociewiu była wyjątkowa nie tylko ze względu na pamięć o wybitnym trenerze i wychowawcy młodych sportowców – Zbigniewie Rompie, który przez 40 lat rozwijał boks w Starogardzie, ale również ze względu na atmosferę i towarzyszące jej zdarzenia. W imieniu władz miasta przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski wraz z prezydentem Januszem Stankowiakiem, radym Zbigniewem Kotlewskim – wnioskodawcą nagrody i przewodniczącym Komisji Sportu Markiem Jankowskim wręczyli Łukaszowi Rusiewiczowi medal „Za zasługi dla Starogardu”. Tym samym trener KS Beniaminek Polmet znalazł się w gronie wielu wybitnych osób, które w sposób szczególny przysłużyły się miastu. W tym przypadku docenione zostały jego zasługi na rzecz rozwoju starogardzkiego sportu.

Łukasz Rusiewicz – trener KS Beniaminek Polmet odebrał medal „Za zasługi dla Starogardu”

– Czuję się wyróżniony i doceniony. Trenuje boks już prawie ćwierć wieku. Ten medal to dla mnie bezcenna nagroda. Umacnia mnie w przekonaniu, że to co robię dla starogardzian, którzy kochają boks, jest ważne i potrzebne. Bardzo dziękuję Radzie Miasta i prezydentowi – powiedział Łukasz Rusiewicz.

Niespodzianką dla wielu przyjaciół starogardzkiego boksu były specjalne podziękowania i medale. Wręczył je Łukasz Rusiewicz . Wśród wyróżnionych znaleźli się: Henryk Kinder, Janusz Stankowiak, Maciej Kalinowski, Arkadiusz Banach, Patryk Demski, Patryk Gabriel, Piotr Szulc, Witold Sykutera, Tomasz i Marcin Użlis, Jacek Moczyński, Sebastian Pokojewski, Arkadiusz Szczypiński, Maciej i Bartosz Mostowy, Andrzej i Wioletta Burczykowie, Piotr Szczeblewski, Mariusz Patanowski i Tomasz Berlik.

Wyróżnieni medalami przyjaciele starogardzkiego boksu

Święto boksu w Starogardzie trwało przez cały dzień. Stoczone walki przyniosły widzom wiele emocji, co potwierdził prezydent Janusz Stankowiak mówiąc: – Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o boks, ale walki, które do tej pory widziałem zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Cieszę się, że ta dyscyplina sportu się w Starogardzie rozwija, że praca z młodzieżą, którą zapoczątkował Zbigniew Rompa, jest kontynuowana i że w naszym mieście z roku na rok jest coraz więcej miłośników boksu.

fot. Magdalena Dalecka 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl