Świąteczny stroik na Boże Narodzenie

16 grudnia w Starogardzkim Centrum Kultury otwarto wystawę świątecznych stroików pt. „W oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Stroiki wykonali podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest organizatorem ekspozycji.

Wystawa obejmuje prace wykonane przez mieszkańców domów pomocy społecznej i podopiecznych ośrodków wsparcia dziennego z terenu powiatu starogardzkiego oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Inicjatorem IV już wystawy pod patronatem prezydenta miasta jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim. Zaprezentowane stroiki co roku budzą wielkie zainteresowanie. Sa wykonane z gałązek świerkowych, drewna, szyszek, orzechów i całego mnóstwa gwiazdkowych dekoracji.

– To ważne wydarzenie dla naszych podopiecznych – powiedziała Aleksandra Formela – administrator do spraw środowiskowych domów samopomocy MOPS w Starogardzie. Mogą w ten sposób pochwalić się swoimi „małymi dziełami” i pokazać kunszt oraz precyzję, z jaką wykonują swoje świąteczne ozdoby. Poza tym zajęcia artystyczne, w których uczestniczą, są doskonałym narzędziem rozwijającym ich zdolności, pozawalają na wyrażenie emocji i przybliżają atmosferę świąt.

Podczas otwarcia wystawy nie zabrakło kolęd i poezji w wykonaniu podopiecznych domów pomocy społecznej, którzy licznie przybyli wraz z opiekunami na inaugurację wystawy. Kolędy, tyle że po kociewsku, zaśpiewały też gościnnie dzieci z Zespołu Folklorystycznego „Malutkie Gzubki” ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Stroiki można podziwiać do 6 stycznia 2016 r.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl