Świątecznie w Starogardzie

Starogardzki Rynek po raz kolejny zapełnił się kolorowymi straganami. Świąteczne ozdoby, smakołyki, przedmioty z duszą i karuzela dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, które 8 grudnia czekały na mieszkańców.

Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się Jarmark Świąteczny w Starogardzie Gdańskim. Z głośników rozbrzmiały świąteczne piosenki, a wokół Mikołaja, bajkowej karuzeli i oczywiście zabawek licznie zgromadziły się dzieci. Dla starszych na jarmarku świątecznym czekały kiełbaski wprost z ogniska, grochówka i bigos. Przez cały dzień uczestnikom imprezy towarzyszyła muzyka w wykonaniu lokalnych zespołów i artystów. Na początek świąteczne piosenki zaśpiewały przedszkolaki, tuż po nich Fafernóski. Wokalny popis dało również Starogardzkie Centrum Edukacji Muzycznej, wokaliści Anety Falkowksiej, Rokocinicnki i uczestnicy konkursu „Utalentowani”. Prawdziwą świąteczną energię na scenie pokazały dziewczyny z Studio Dejka Fit.

Na straganach można było kupić przepiękne, ręcznie robione ozdoby na choinkę, świąteczne stroiki, świece, podświetlane choinki, szmaciane zwierzątka i kolorowe Mikołaje oraz wiele, wiele smakołyków.

Dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Prezydent Janusz Stankowiak podziękował mieszkańcom za to, że znaleźli czas, by wspólnie przeżywać ten przedświąteczny okres podczas Jarmarku Świątecznego i życzył mieszkańcom Wesołych Świąt. Było gwarno, kolorowo i bardzo świątecznie…

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl