Świąteczne spotkanie z dziećmi z Ukrainy

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz jego Zastępca ds. Społecznych Maciej Kalinowski 21 grudnia spotkali się z mieszkającymi w Stolicy Kociewia dziećmi z Ukrainy. Była to doskonała okazja do wręczenia świątecznych upominków przygotowanych specjalnie dla naszych gości przez Urząd Miasta.

Wszystkich zebranych na spotkaniu powitał Michał Chajewski. – Miło Was tutaj wszystkich widzieć. Odwiedzili nas bardzo ważni goście, Prezydent i Wiceprezydent Miasta. Nie tylko z nami pobędą i porozmawiają, ale też chyba mają coś specjalnie dla Was – mówił Michał Chajewski.

10-miesięczny Borys urodził się w Starogardzie Gdańskim.
10-miesięczny Borys urodził się w Starogardzie Gdańskim.

– Pamiętam jak dokładnie rok temu też tutaj stałem. Życzyłem Wam wtedy, żeby w Waszym domu nastał pokój. Naprawdę sądziłem, że kto z Was będzie chciał, będzie mógł wrócić do Ukrainy, bo chociaż wiem, że jest Wam tutaj dobrze, to własnego domu nic nie zastąpi – powiedział prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów.
Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów.

– Kiedy razem z wiceprezydentem jechaliśmy do Was, po drodze spotkaliśmy Gwiazdora. Mówił, że jest tak zajęty, że nie może przybyć do Was osobiście, ale miał worek pełen prezentów. My mu z przyjemnością pomożemy i w jego imieniu rozdamy Wam te podarunki. Mamy wielką nadzieję, że przyniosą Wam one radość – dodał Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala