Świąteczne paczki dla najmłodszych z Ukrainy

Z inicjatywy prezydenta miasta Janusza Stankowiaka dzieci z Ukrainy, które wraz z rodzinami są objęte wsparciem Miasta otrzymały świąteczne paczki. 48 upominków ze słodyczami trafiło od świętego Mikołaja do najmłodszych, którzy w kościele prawosławnym obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia 6 stycznia.

Spotkanie odbyło się w hotelu Bachus. Była to doskonała okazja do złożenia życzeń społeczności ukraińskiej, która rozpoczyna obchody Świąt Bożego Narodzenia. U wyznawców prawosławia trwają one dłużej niż u katolików, bo aż trzy dni. Zwyczajami są bardzo podobne do świąt katolickich. Podobnie jak katolicy obdarowują się prezentami i świątecznymi życzeniami.

Z ramienia władz miasta obecny był prezydent Janusz Stankowiak oraz jago zastępca Maciej Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyli również państwo Renata i Roman Chajewscy, właściciele hotelu Bachus.

Ogromnym wsparciem dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w hotelu Bachus jest pomoc pana Wojciecha Koseckiego, kierownika hotelu, który od samego początku z wielkim sercem angażuje się w pomoc i opiekę nad nimi.

Upominki wraz ze świętym Mikołajem wręczał prezydent Janusz Stankowiak.

– Te święta są szczególne, bo są to święta rodzinne. Powinniście spędzać je z waszymi rodzinami, niestety dzisiaj nie możecie tego zrobić ale nie jesteście sami bo dzisiaj wszyscy jesteśmy waszą rodziną, wszyscy mieszkańcy Starogardu Gdańskiego. Chcielibyśmy wam w tym szczególnym dniu złożyć najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim zdrowia, abyście przetrwali te trudne dla was momenty, szczęścia, bo ono jest zawsze każdemu potrzebne, pokoju o którym marzymy wszyscy razem. Wierzę i takie życzenie do was kieruję, że przyszłe święta spędzicie już z własnymi rodzinami obojętnie czy w wolnej Ukrainie czy też w Polsce, jeżeli będziecie chcieli zostać z nami. Zdrowych i wesołych świąt – życzył prezydent Janusz Stankowiak.