Świąteczne bombki w SCK

Do 8 stycznia 2017 roku w SCK oglądać można wystawę pn. „Bombka Świąteczna”. Ozdoby wykonali mieszkańcy domów pomocy społecznej, uczniowie, przedszkolaki i uczestnicy zajęć terapeutycznych.

Ekspozycja obejmuje prace wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ze Starogardu Gdańskiego, Szpęgawska, Rokocina i Bielawek, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i 11-4 OHP, uczestników warsztatów zajęciowych działających przy Zespole Caritas Parafii NSPJ, ze Skarszew, Kleszczewa oraz Skórcza, przedszkolaków z miejskich przedszkoli nr 2, 5, 6 oraz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na wystawie zgodnie z jej tematem przewodnim znalazły się głównie bombki. Wszystkie są wyjątkowe, bo każda odzwierciedla duszę autora, a przede wszystkim w cudowny sposób wprowadza w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 15 grudnia o godz. 12.00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Było ono pełne wzruszeń. – Zaprezentowana inscenizacja jasełek pt. „Dobra Nowina”, w wykonaniu 50 osób niepełnosprawnych, była efektem współpracy i wspólnych działań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Starogardzkiego Centrum Kultury. W okresie od września do grudnia 2016 roku na mocy porozumienia pomiędzy instytucjami, uczestnicy brali udział w zajęciach artystycznych odbywających się w SCK w pracowniach teatralnej, tanecznej, wokalnej oraz plastycznej pod okiem profesjonalnych instruktorów – mówi Aleksandra Formela, kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy i Usług Opiekuńczych MOPS w Starogardzie Gdańskim. Widowisko w bardzo klimatyczny sposób wprowadziło licznie zgromadzoną w sali widowiskowej SCK publiczność w zadumę, przyjemne zamyślenie oraz wspólne oczekiwanie na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania kolęd. Okazało się, że można do nich nawet zatańczyć poloneza.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl