Świąteczna Zbiórka Żywności 2021 w starogardzkich sklepach

Święta godne, a nie głodne. Pod takim hasłem po raz kolejny Bank Żywności w Tczewie przystępuje do akcji, której celem jest wsparcie osób potrzebujących przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Tym razem stacjonarna, Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 26 i 27 listopada (piątek i sobota)! Akcja wsparta zostanie również dwoma projektami towarzyszącymi – zbiórką online oraz zbiórką pracowniczą.
 
W blisko 70 sklepach na terenie województwa pomorskiego Bank Żywności w Tczewie wraz z wolontariuszami przeprowadzać będzie akcję, dzięki której tuż przed świętami wspólnie pomożemy kilku tysiącom osób starszych, schorowanych, samotnych, a także rodzinom wielodzietnym.
 
W każdym ze sklepów, które zadeklarowały chęć dołączenia do zbiórki, postawione zostaną specjalne kosze na wysokości kas sklepowych. Osoby dokonujące w tych dniach zakupów będą mogły natomiast dokupić kilka produktów spoza listy potrzebnych do domu rzeczy i pozostawić w dedykowanych koszach. Produkty te następnie zmagazynujemy, posortujemy i przekażemy na kilka dni przed świętami osobom potrzebującym.
 
Przekazywane produkty zostaną oczywiście poddane kilkudniowej kwarantannie w magazynie Banku Żywności, aby zminimalizować ryzyko transmisji wirusa podczas trwającej w naszym kraju pandemii. Rekomendowane produkty, które możemy przekazać do dedykowanych koszów sklepowych to: produkty suche i z dłuższym terminem przydatności, a także słodycze dla dzieci.
 
Świąteczna Zbiórka Żywności 2021 odbędzie się w następujących miejscowościach: Cieplewo, Dzierzgoń, Gdańsk, Gniew, Kwidzyn, Malbork, Pelplin, Prabuty, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Rotmanka, Skórcz, Straszyn, Starogard Gdański, Sztum i Tczew.
 
Do współpracy zaproszone zostały zarówno duże sieci sklepów takie jak Biedronka, Lidl, POLOmarket, Kaufland, Carrefour, Tesco, Intermarche, Netto czy Stokrotka, jak i mniejsze sklepy lokalne. 
 
Projektami wspierającymi Świąteczną Zbiórkę Żywności są:
• Zbiórka online. Na stronie Świąteczna Zbiórka Żywności – BŻ w TczewieŚwiąteczna Zbiórka Żywności (zbiorkazywnosci.pl) możesz zakupić wirtualny koszyk zakupów o wartości od 10 zł wzwyż. Za zebrane w ten sposób pieniądze tczewski Bank Żywności zakupi produkty, które dołożone zostaną do tych zebranych w sklepach stacjonarnie.
• Zbiórka pracownicza. To zaproszenie dla właścicieli firm i innych osób decyzyjnych do współpracy polegającej na organizacji zbiórek wewnętrznych w zakładach pracy. Do akcji może przyłączyć się zarówno firma posiadająca kilku pracowników, jak i duże organizacje korporacyjne zatrudniające lokalnie wiele osób. Więcej na stronie www.tczew.bankizywnosci.pl

Zachęcamy do wspólnego wsparcia:
Stacjonarnie w sklepach w dniach 26-27 listopada!
W ramach zbiórki online do dnia 15.12 a w ramach zbiórki pracowniczej do końca listopada.