Super W poszukiwana, poszukiwany! Zostań wolontariuszem

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki połączeniu wrażliwości ochotników oraz systemowym, wdrażanym od lat rozwiązaniom mądrej pomocy, tylko w zeszłej edycji Paczka pomogła ponad 14 tys. rodzin.

Akademia Przyszłości to siostrzany program Paczki, który od 2003 roku stanowi bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci. Podczas zeszłej edycji wsparcie w budowaniu własnej wartości otrzymało 1 650 podopiecznych Akademii.

Obecnie szukamy osób, które chciałyby zaangażować się w działania Paczki i Akademii w roli Wolontariuszki/Wolontariusza oraz Liderki/ Lidera. Dzięki Wolontariuszom darczyńcy mogą przygotować konkretną i dedykowaną pomoc, a rodziny – odzyskać nadzieję na zmianę. W Akademii stają się dla swoich małych studentów towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. 
Liderzy to również wolontariusze, ale zajmują się koordynacją pracy w danym rejonie czy kolegium. Dzięki swojemu zaangażowaniu liderzy stwarzają szansę na zmianę historii życia najbardziej potrzebujących ze swojej okolicy i umożliwiają dzieciom odzyskanie wiary w siebie. Są pierwszym impulsem do zmiany. To oni organizują strukturę pomocy w ponad 600 rejonach Paczki 200 kolegiach Akademii, dlatego poszukiwani są w pierwszej kolejności.  
Dołącz do naszego zespołu jeśli:
-chcesz pomagać,  
-chcesz być potrzebna/ny,  
-chcesz zrobić coś, co ma znaczenie,  
-chcesz czuć radość z pomagania,  
-chcesz mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi w swojej okolicy.  
Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i odmień czyjś los!

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl