Super Samorząd 2018

Stowarzyszenie Głos Kociewia, władze Miasta Starogard Gdański i Powiatu Starogardzkiego zostały laureatami nagrody „Super Samorząd 2018”.

– Jury konkursu doceniło przekonanie lokalnych władz do publikowania w Internecie informacji o ich pracach oraz zachęcanie mieszkańców do korzystania z tych wiadomości – powiedziała regionalna koordynatorka akcji „Masz Głos” Anna Graczyk ze Stowarzyszenia Polites.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski odbiera nagrodę dla Starogardu Gdańskiego.

Uroczysta gala wręczenia nagród „Super Samorząd 2018” odbyła się 25 maja na Zamku Królewskim w Warszawie. Starogard Gdański reprezentował przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Tytuł „Super Samorządu” przyznawany jest od siedmiu lat przez Fundację im. Stefana Batorego za wzorową współpracę pomiędzy społecznością lokalną a samorządem. W tym roku laureatami zostało siedem grup wraz z władzami lokalnymi, które otworzyły się na dialog i zaangażowały w realizację inicjatyw podjętych przez mieszkanki i mieszkańców.

Wśród laureatów nagrody znalazły się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, realizujące różnego rodzaju przedsięwzięcia. Ich wspólnym mianownikiem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności i udana współpraca z władzami samorządowymi.