Sukcesy starogardzkich karateków

8 oraz 9 lutego 14 karateków Biofeed Shuto Karate Team, zawodników Klubu SHUTO Starogard Gdański, walczyło w Niemczech na turnieju Hamburg Open Karate, w formule olimpijskiej WKF. Zawody zgromadziły 752 uczestników ze 114 klubów z 19 krajów.

– Był to pierwszy wyjazd na zagraniczny turniej naszej młodej drużyny. Wywalczyliśmy 2 brązowe medale w konkurencjach indywidualnych. Małgorzata Spychalska zajęła 3. miejsce w Kategorii Kumite U10 Female +30kg, a Maciej Dąbek 3. miejsce w Kategorii Kumite U10 Male +32kg – mówi dumny trener Tadeusz Kuzioła.

Brązowy medal w konkurencji Kumite Team U14 Female wywalczyła drużyna Biofeed Shuto STG, w składzie Marcelina Sabiniarz i Paulina Czepirska. Trzecią zawodniczką teamu była Julia Szymula z Klubu Senshi Tczew

– Bardzo dobrą formą i super emocjonującymi pojedynkami wykazał się Krystian Krajnik, zawodnik Biofeed Shuto, który dołączył do drużyny Senshi Tczew (Ptaszkowski, Tafliński, Krajnik) w konkurencji Kumite Team Male U16. Przegrali wprawdzie pierwszą rundę z zawodnikami z Niemiec, ale w repasażach stoczyli bardzo emocjonujące i mnogie w super akcje walki z drużyną z Panamy, gdzie bardzo twardo prowadzone pojedynki pozwoliły zabrać brązowe medale do Starogardu i Tczewa – opowiada Tadeusz Kuzioła.

Ponadto punktowane miejsca wywalczyli:
Marcelina Sabiniarz – 5. miejsce Kumite U14 Female -45kg
Paulina Czepirska – 5. miejsce Kumite U14 Female -50
Łukasz Smukalski – 5. miejsce Kumite U14 Male +50kg
Joanna Jankowska – 7. miejsce Kumite U12 Female +40kg
Wiktor Zgirski – 9. miejsce Kumite U12 Male +40kg

Pozostali zawodnicy:
Barbara Wysocka – Kumite U12 Female +40, pierwsza walka z Niemką wygrana, a druga walka z kolejną Niemką przegrana
Natalia Bradler – Kumite U12 Female +40, pierwsza walka z Niemką wygrana, a druga walka z Dunką przegrana
Maja Walendziak – Kumite U12 Female -35kg, przegrana w pierwszej rundzie z Niemką
Paweł Osowski – Kumite U14 Male -45kg, pierwsza walka z Niemcem wygrana, emocje niesamowite, w ostatnich sekundach zdobył Ippon (3 punktowe kopnięcie w głowę), który dał mu wygraną 3:2. Natomiast w kolejnej walce, przy remisie 0:0, przegrał wskazaniem sędziów.
Mateusz Rogiński – Kumite U14 Male -45 kg, przegrał pierwszą walkę z Niemcem
Stanisław Wysocki – Kumite U10 Male +32kg, przegrana w drugiej rundzie 0:1 z Niemcem

– Turniej był bardzo dobry. Wielu zawodników z europejskich klubów dało pokaz świetnego wyszkolenia, zarówno technicznego, jak i mentalnego. Imponujący spokój i opanowanie w trakcie walk o medale robi wrażenie. Wyjazd na tak poważny i daleki turniej nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego od naszego sponsora tytularnego: BIOFEED, BioFeed z o. o., Schmith Polska oraz Miasta Starogard Gdański, Gminy Wiejskiej Starogard Gdański, a także firmy Dartomeks. Za co w imieniu drużyny serdecznie dziękuję – powiedział trener Tadeusz Kuzioła.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl