Sukcesy naszych piłkarzy

Wicemistrzostwo IV ligi sezonu 2016/2017 zdobyte przez piłkarzy KP Starogard oraz awans do V ligi, który udał się seniorom KS Beniaminek 03 były doskonałym powodem do spotkania drużyn z prezydentem miasta.

Janusz Stankowiak osobiście pogratulował obu zespołom sukcesów. – Mieszkamy w mieście Kazimierza Deyny, a to zobowiązuje. Bardzo cieszymy się z Waszych osiągnięć i liczymy na więcej, bo chcemy, żeby to miasto żyło piłką. Nie mam tu na myśli tylko koszykówki, na której też nam zależy. Chcielibyśmy, żeby wpisana w tradycję Starogardu Gdańskiego piłka nożna znowu była na tym poziomie, który przyciągał na nasz stadion tłumy. Obiektów nam przybywa i przybywać będzie, bo mamy kolejne plany. Będzie gdzie ćwiczyć, trenować. Pozostaje tylko kwestia wypełnienia tych obiektów utalentowanymi sportowcami. Jesteście najlepszym dowodem na to, że można to zrobić – mówił prezydent miasta.

Spotkania z piłkarzami pozwoliły też na rozmowy o starogardzkiej piłce nożnej i sposobach funkcjonowania klubów. Przedstawiciele KP Starogard: pełniący obowiązki prezesa Zarządu Jacek Meier, wiceprezes Zarządu Adam Sobiecki, kapitan Damian Romanowski, Sebastian Armatowski i Mateusz Polakowski opowiedzieli prezydentowi o swoich planach na najbliższy czas.

Przedstawiciele Beniaminka 03: prezes klubu Marcin Kaszubowski, Jacek Wołczak, Robert Lewandowski, Marcin Drews oraz Stanisław Tobieński z prezydentem Januszem Stankowiakiem oraz wiceprezydentem Maciejem Kalinowskim rozmawiali między innymi o przyszłości swoich małych podopiecznych, a także o imprezach sportowych w naszym mieście.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl