Sukcesy młodych siatkarzy

Zawodnicy klubu sportowego KaEmKa ze Starogardu Gdańskiego odnieśli ostatnio dwa imponujące zwycięstwa w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving. 11 sierpnia pogratulował im prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Drużyna w składzie: Nadia Grochowska, Nikola Freda, Olga Formela zwyciężyły w kategorii „2” dziewcząt, a Paweł Rzepkowski, Aleks Belczewski oraz Paweł Pielak w kategorii „2” chłopców.

– Mimo Waszego młodego wieku, niektórym z tego grona już nie pierwszy raz gratuluję dużego osiągnięcia. Takim zdecydowanie jest zajęcie I miejsca w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce. Wiem, że pokonaliście wiele silnych drużyn. Jestem niezwykle dumny, że Starogard Gdański może pochwalić się tak wspaniałymi młodymi talentami. Udowadniacie, że przyświecające nam hasło „Tu rodzą się gwiazdy” nie jest przypadkowe – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Nadia Grochowska, Nikola Freda i Olga Formela z trenerem Piotrem Fischerem oraz prezydentem Starogardu Januszem Stankowiakiem.

Podczas spotkania z prezydentem miasta młodym siatkarzom towarzyszyli członkowie rodzin i oczywiście trenerzy: Piotr Fischer (trener dziewcząt) oraz Piotr Kamiński (trener chłopców).

– Pandemia pokrzyżowała wiele naszych siatkarskich planów. Dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesów na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving. Dosłownie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że nie uda nam się niestety powalczyć o Mistrzostwo Polski, do czego uprawniały nas finały wojewódzkie. Ze względu na kolejny wzrost zachorowań na koronawirusa, mistrzostwa zostały odwołane. Bardzo przykro nam z tego powodu, ale oczywiście zarówno my, jak i nasi młodzi zawodnicy doskonale rozumiemy obawę organizatorów o zdrowie uczestników – mówili Piotr Kamiński i Piotr Fischer.

Paweł Rzepkowski, Aleks Belczewski oraz Paweł Pielak, ich trener Piotr Kamiński i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak pozują do pamiątkowego zdjęcia.

Młodzi starogardzianie na pewno jeszcze nie raz powalczą o zaszczytny tytuł Mistrza Polski, czego im życzymy, a na razie gratulujemy zwycięstw na szczeblu wojewódzkim.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl