Literacko uzdolnieni

Michał Negowski z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 został laureatem głównym etapu okręgowego Parlamentarnego Konkursu Literackiego „List do Taty”. Nikola Fojut, Jakub Kaszubowski, Szymon Kościelski i Marek Rogowski z tej samej placówki otrzymali wyróżnienia.

Wszyscy wyróżnieni są podopiecznymi Aleksandry Miczek. – Nikola jest uczennicą klasy szóstej. Michał, Kuba, Szymon oraz Marek chodzą do piątej klasy. Praca Michała Negowskiego, który został laureatem głównym „Listu do Taty” będzie brała udział w konkursie ogólnopolskim. Jego finał już niedługo, bo 18 października w Warszawie. Wszyscy trzymamy kciuki – powiedziała dumna nauczycielka języka polskiego Aleksandra Miczek.

Gala finałowa Parlamentarnego Konkursu Literackiego „List do taty” odbyła się 6 października w sali im. L. Kaczyńskiego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Honorowym patronatem objął ją Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Konkurs, którego głównym celem jest skierowanie uwagi na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka przygotowała Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, zespół Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl