Sukces Szymona

Szymon Knut z III klasy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 został wyróżniony w prestiżowym XI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. To duży sukces, bo w tym roku udział wzięło w nim udział ponad 15 000 uczniów z całej Polski.

Szymon swoje wyróżnienie odebrał 10 marca podczas uroczystego podsumowania XI edycji konkursu. Wręczenie laureatom, finalistom i wyróżnionym dyplomów odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szymon pojechał tam razem z 16 kolegami ze szkoły oraz opiekunką, a jednocześnie współorganizatorką konkursu w starogardzkiej placówce panią Grażyną Błańską. Była to doskonała okazja do spotkania z twórcami i organizatorami „Bobra”, czyli prof. Maciejem M. Sysło i dr Anną Beatą Kwiatkowską. Dzieci zwiedziły Muzeum Informatyki WMiI UMK. Bawiły się też z robotami.

W Międzynarodowym Konkursie Informatycznym organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, firmę Learnetic oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 wystartowała już po raz kolejny.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego, a także popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną oraz komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Udział wzięło w nim 35 uczniów starogardzkiej placówki (15 z klas III i 20 z klas VI). – Konkurs cieszy się sporą popularnością w całym kraju. Konkurencja była duża. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z Szymona. Kciuki trzymała za niego cała jego klasa, III F na czele z wychowawczynią panią Izabelą Betkier – powiedziała współorganizatorka konkursu w PSP nr 1 pani Grażyna Błańska.

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl