Sukces starogardzkiej biegaczki

Lucyna Petka z klubu Filippides zajęła I miejsce w biegu na 3000 m na 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. 14 sierpnia tego sukcesu pogratulował jej prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

– Halowe mistrzostwa w bieganiu to zupełnie coś innego niż biegi na stadionie czy przełajowe. Wcale nie było łatwo. Zupełnie inaczej musiałam rozłożyć siły. Moje rywalki były świetnie przygotowane, dlatego tym bardziej jestem zadowolona z wyniku. Mój czas to 11:48:30 – mówiła Lucyna Petka.

Lucyna Petka odebrała gratulacje i nagrodę od prezydenta Starogardu Janusza Stankowiaka.

– Gratuluję wspaniałego osiągnięcia. Żeby wygrać zawody, musiała Pani sporo trenować. Życzę, żeby zapał i miłość do sportu nie gasły. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z Pani sportowych wyników – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

W 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu pobiegła także Aurelia Spręga, która podobnie jak pani Lucyna trenuje w Starogardzkim Klubie Lekkoatletycznym Filippides. Pani Aurelia startowała w tej samej kategorii, co jej koleżanka i z czasem 14:21:20 zajęła 6. miejsce.

Pani Lucyna opowiada prezydentowi miasta o zawodach.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl