Studenci Pomorskiej Szkoły Wyższej rozpoczęli rok akademicki

Początek października nieodłącznie wiąże się z rozpoczęciem roku akademickiego. 2 października ruszył on w Pomorskiej Szkole Wyższej. Dla uczelni będzie to wyjątkowy, bo dwudziesty rok działalności.

W uroczystej inauguracji udział wzięli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, prof. Joanna Senyszyn oraz prezes zarządu Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców Barbara Stanuch.

W inauguracji nowego roku akademickiego w Pomorskiej Szkole Wyższej uczestniczyli m.in. wiceprezydent Starogardu Gdańskiego Tadeusz Błędzki oraz prezes zarządu SKB – ZP Barbara Stanuch.

– Bardzo się cieszę, że mogę tutaj dzisiaj Państwa przywitać. Jednocześnie, korzystając z okazji chciałabym się pożegnać. Powiedziałam w końcu: „wystarczy”. To jest już ostatni rok akademicki mojej pracy. Bardzo dziękuję prezydentom miasta, z którymi zawsze współpracowało mi się bardzo dobrze. Wspomnę chociażby śp. Stanisława Karbowskiego, który poświęcił bardzo dużo czasu, żeby pomóc mi dopełnić wszystkich formalności, by ta szkoła w ogóle mogła zostać otwarta. Świetnie rozumieliśmy się także z prezydentem Edmundem Stachowiczem. Tak samo jest teraz z prezydentem Januszem Stankowiakiem. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom, absolwentom tej szkoły oraz studentom – powiedziała rektor Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim dr Wanda Kustrzeba.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Joanna Senyszyn.

Podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 wykład zatytułowany „Kobiety w polityce” wygłosiła prof. Joanna Senyszyn. – Kiedy około miesiąc temu wspólnie z panią rektor PSW zastanawiałyśmy się jaki powinien być temat wykładu inauguracyjnego, doszłyśmy do wniosku, że musi być to coś neutralnego. „Kobiety w polityce” właśnie takie są, ponieważ właściwie wszędzie, zarówno w nauce, sztuce, sporcie, czy wielu innych dziedzinach kobiety zmagają się z tymi samymi problemami. A zmiana, która powoli wchodzi w życie zależy właśnie od Was, od młodych ludzi, którzy mogą mieć wpływ na postrzeganie kobiet w przyszłości – mówiła prof. Joanna Senyszyn.

Wszystkim studentom Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim życzymy pełnego sukcesów, owocnego roku akademickiego 2021/2022.

Fot. Joanna Jaśkowiak

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl