Strażnicy uruchamiają auta. To działa od lat!

 1 grudnia to oficjalny dzień rozpoczęcia w Starogardzie Gdańskim akcji pomocy kierowcom, którym samochód z powodu niskich temperatur odmówił posłuszeństwa. Z urządzeniem do „odpalania” aut pospieszą Strażnicy Miejscy. Wystarczy zadzwonić pod numer 58 530 60 95 lub 986.

Podczas silnych mrozów często zdarza się, że akumulatory naszych aut odmawiają posłuszeństwa i nie możemy odpalić samochodu. W takich sytuacjach wzorem lat ubiegłych pomoc oferuje Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim. Strażnicy w miarę swoich możliwości przyjadą na każde wezwanie i odpalą auto za pomocą specjalnie na te potrzeby zakupionego sprzętu.

Wystarczy zadzwonić pod numer 58 530 60 95 lub 986.

– Mieszkańcy zwykle kojarzą nas z unieruchamianiem aut poprzez zakładanie blokad na koła. A my właśnie odwrotnie – od kilku lat w czasie zimy samochody uruchamiamy – mówi rzecznik Straży Miejskiej Leszek Żołądowski.  – Pierwsze opady śniegu w tym roku pokazały, jak potrzebna jest nasza pomoc, bo dla niektórych kierowców i ich pojazdów nagły spadek temperatury był wielkim zaskoczeniem.  Strażnicy byli już kilkakrotnie wzywani do pojazdów i z powodzeniem udzielili pomocy w rozruchu samochodu – dodał rzecznik.

W ubiegłym sezonie zimowym Straż Miejska w Starogardzie Gdański pomogła około stu kierowcom.

– Oczywiście zdarzyły się takie przypadki, gdy pojazd nie reagował na próby uruchomienia go za pomocą kabli. W takich sytuacjach potrzebna była interwencja mechanika – mówi dalej Leszek Żołądowski.  – Zdarzały się również sytuacje, gdy kierowca, poinformowany o dłuższym czasie oczekiwania na przyjazd patrolu z uwagi na inne interwencje, rezygnował z pomocy. Jednak większość z potrzebujących otrzymała wsparcie, za co bardzo strażnikom dziękowano – spuentował rzecznik Straży Miejskiej.

Strażnicy zwracają się jedynie o wyrozumiałość w sytuacjach, gdy trzeba rzeczywiście chwilę poczekać. W pierwszej kolejności zawsze załatwiają zgłoszenia dotyczące zagrożenia życia lub mienia. Proszą też właścicieli pojazdów o wykonanie profilaktycznych przeglądów swoich pojazdów przed zimą. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności w ich użytkowaniu w przypadku niskich temperatur.

Należy też pamiętać, że Straż Miejska może poruszać się jedynie w obrębie granic miasta.