Strażnicy miejscy świętują swój dzień

W „Dzień Strażnika Miejskiego”, 29 sierpnia br. starogardzcy funkcjonariusze założyli galowe mundury, aby uczcić swoje święto. Życzenia zawodowego spełnienia, rozwoju i radości z wykonywanej pracy życzył im prezydent miasta. Dwóch strażników odebrało awanse zawodowe.

„Dzień Straży Gminnej” ustanowiono w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która określa jej funkcjonowanie. Potocznie nazywany „Dniem Strażnika Miejskiego” jest najlepszym momentem do nagradzania miejskich funkcjonariuszy za ich pracę i wysiłek.

W Starogardzie był to dzień szczególny dla dwóch z nich. Daniel Haronek i Robert Rzeski, którzy pracują w starogardzkiej Straży Miejskiej 3 i 5 lat, otrzymali awanse zawodowe ze starszego strażnika na młodszego specjalistę.

– Starannie wykonują powierzone obowiązki. Nie stronią od nauki, stale poszerzają swoją wiedzę i podnoszą kwalifikacje. Spostrzeżenia wyrażają w sposób konstruktywny i merytoryczny. Nie poddają się w sytuacjach stresowych, o które nie trudno w naszym zawodzie – powiedział komendant SM Jarosław Cysarczyk.

Awanse wręczył im prezydent miasta Janusz Stankowiak, życząc wytrwałości, siły i dalszych sukcesów na polu zawodowym. Wszystkim pozostałym funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom na ręce Komendanta przekazał życzenia zawodowego spełnienia, radości w pełnieniu tej zaszczytnej misji stróżów prawa oraz osobistej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Prezydent składa życzenia wszystkim strażnikom miejskim w dniu ich święta.

Dla przypomnienia starogardzka Straż Miejska powstała 1 sierpnia 1991 roku. Jej pierwsza baza mieściła się na ul. Kościuszki obok Huty Szkła. Przez 25 lat miała trzech komendantów: Janusza Pelplińskiego, Jarosława Ottę i obecnego Jarosława Cysarczyka, który na stanowisko komendanta powołany został 1 grudnia 1999 roku.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak, Komendant Straży Miejskiej Jarosław Cysarczyk, Robert Rzeski i Daniel Haronek, którzy w Dniu Strażnika Miejskiego odebrali awanse zawodowe.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl