Strażnicy Miejscy oddają krew. Ty też możesz pomóc!

Wzorem lat ubiegłych, zapraszamy do udziału w akcji „Strażnicy służą krwią”, organizowanej przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego.

Ze względu na panującą pandemię, tegoroczna edycja będzie trwała przez cały lipiec. Latem bowiem bardzo często w centrach krwiodawstwa brakuje krwi, a honorowe jej oddawanie może być naszym dodatkowym wkładem w zabezpieczenie sezonu letniego i bezpieczeństwo podczas wakacji.
Zasady są proste i nie wymagają od Państwa żadnych dodatkowych działań. Honorowych dawców krwi jest bowiem w strażach bardzo wielu. Chodzi o to, by i tym razem oddali oni krew w czasie trwania akcji, czyli w dniach 1-31 lipca 2021 r. W akcji mogą uczestniczyć nie tylko pracownicy straży, ale też ich rodziny i przyjaciele.

-W ubiegłym roku do działania przystąpiło 7 straży. 78 osób oddało prawie 35 litrów krwi. Krew oddajemy nie po raz pierwszy. Zdajemy sobie sprawę, że wciąż jest ona potrzebna. Pamiętajmy, że w ten sposób można uratować zdrowie i życie wielu osób – zachęca zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Do końca lipca można oddawać krew w Oddziale Terenowym RCK i K w Gdańsku, ul. Doktora Józefa Balewskiego 1, 83-200 Starogard Gdański. Rejestracja: od poniedziałku – piątku w godz. 7:00-11:30.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl