Podczas wakacji nie zapominamy o bezpieczeństwie

Jak co roku starogardzka Straż Miejska prowadziła latem akcję informacyjną „Bezpieczne wakacje”. Strażnicy odwiedzili m.in. dzieci podczas półkolonii zorganizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie” przy al. Wojska Polskiego i ul. Reymonta.

Strażnicy miejscy omówili z najmłodszymi mieszkańcami Starogardu Gdańskiego m.in. bezpieczeństwo podczas zabaw w czasie wakacji, ekologię, unikanie kontaktów z osobami obcymi oraz to jak ważne jest noszenie odblasków o każdej porze roku.

Spotkanie ze Strażnikami w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Reymonta
Spotkanie ze Strażnikami w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Reymonta

– Młodzi starogardzianie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów, którą mieli okazję zaprezentować podczas ekologicznej gry, jaką dla nich przygotowaliśmy. Sporo uwagi poświęciliśmy też przypomnieniu numerów alarmowych, na które należy dzwonić w przypadku zagrożenia – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Spotkanie w Świetlicy przy al. Wojska Polskiego
Spotkanie w Świetlicy przy al. Wojska Polskiego

Były też rozmowy i pytania na temat bezpieczeństwa nad wodą i w mieście, a nawet scenki improwizowane.

Strażnicy wręczali nagrody dla aktywnych dzieci w postaci opasek odblaskowych. Nagradzali też uczestników gry planszowej i rozdawali dzieciom słodycze. Spotkania dzieci ze Strażą Miejską to zawsze dobra okazja do utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa, a przy tym zabawy.

Fot. Osiedlowy Dom Kultury