Twój pies, Twój obowiązek

Posiadanie psa przynosi wiele radości i przyjemności, ale również obowiązków. Zobowiązuje właściciela do przestrzegania prawa oraz dbania o środowisko. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w dniach 12-23 kwietnia mogą spodziewać się wzmożonych patroli Straży Miejskiej, zwłaszcza na osiedlach mieszkaniowych.

W tych dniach w naszym mieście, podobnie jak w wielu innych miastach i gminach województwa pomorskiego przeprowadzona zostanie wspólna akcja Pies Twoim Przyjacielem.
-Jej celem jest przeprowadzenie przez strażników miejskich, kontroli dotyczących w szczególności zasad wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcach oraz sprzątania po pupilach w miejscach publicznych, czyli na trawnikach lub chodnikach – wyjaśnia zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Organizatorem akcji jest Prefektura Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego. W działaniach udział biorą Straże Miejskie z Województwa Pomorskiego: Gdańsk, Gdynia, Rumia, Starogard Gdański, Kościerzyna, Wejherowo, Kwidzyn, Władysławowo, Chojnice. Koordynatorem całego wydarzenia jest Straż Miejska w Pelplinie.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl