Bezpieczna Droga do szkoły 2017

Wrzesień to czas, kiedy w okolicach szkół i na drogach dojazdowych do nich pojawią się dzieci, które w grupach lub pojedynczo korzystają z jezdni, przejść dla pieszych i poboczy. Droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia, aż do następnych wakacji. Pamiętajmy, że ta droga powinna być bezpieczna!

Jak co roku w tym czasie Straż Miejska rozpoczyna trwającą dwa tygodnie ogólnopolską akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym roku przystąpiliśmy do Kampanii zorganizowanej przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich województwa Pomorskiego „Bezpieczna droga do Szkoły”.
Funkcjonariusze tradycyjnie skontrolują okolice szkól w naszym mieście. Sprawdzą czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych, stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wtargnięcie na jezdnię, a nawet stan nawierzchni chodników w pobliżu szkół Jeżeli wystąpią jakieś nieprawidłowości lub zagrożenia, będą wnioskować do zarządców terenu o jak najszybsze ich usunięcie.

Będzie można również spotkać Strażników Miejskich przy przejściach dla pieszych, a także w innych miejscach w okolicach placówek oświatowych.
Funkcjonariusze będą zabezpieczać, asekurować i uważać na przechodzące dzieci przez jezdnię, promować bezpieczne zachowania, edukować oraz tłumaczyć.
Chętnie odpowiedzą też na pytania. Stanowczo zareagują jeśli będą świadkami popełnianych wykroczeń.

Bardzo ważnym elementem akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” są spotkania Strażników Miejskich z uczniami w szkołach. Tym razem w miesiącach wrzesień, październik podejmujemy współpracę z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim. Mundurowi przypomną uczniom starogardzkich szkół podstawowych zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Takie spotkanie jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego, jest także okazją do przekazania dzieciom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych np. elementów odblaskowych.

Wrześniowe kontrole nie kończą działań Straży Miejskiej. Funkcjonariusze przez cały rok szkolny będą sprawdzać otoczenie szkół.

Wydział Informacji Społecznej

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl