Straż Miejska z wizytą u przedszkolaków

Dzieci, także te najmłodsze, muszą wiedzieć jak bezpiecznie poruszać się po ulicach. Milusińskich z przedszkola „Miś Uszatek” 20 września odwiedzili strażnicy miejscy, którzy mówili im jak dbać o własne bezpieczeństwo.

Maluchy uważnie słuchały, zadawały pytania i dyskutowały z przedstawicielami starogardzkiej Straży Miejskiej. Okazało się, że na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wiedzą całkiem sporo. Najważniejsze jest jednak to, że potrafią zadbać o siebie na drodze.

– Takie rozmowy z dziećmi są bardzo ważne. Od najmłodszych lat muszą być świadome czyhających na nie zagrożeń. Starogardzkie maluchy mają na ten temat naprawdę imponującą wiedzą – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas. 

Te same przedszkolaki dwa dni wcześniej, czyli 18 września gościły u siebie Macieja Bujnego ze starogardzkiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Pan Maciek opowiadał im o swoich podopiecznych czworonogach. Uczulał także na to, że zwierzę to nie zabawka i nie można pozbyć się jej, kiedy się znudzi. Do przedszkola przyprowadził ze sobą psa, który z miejsca skradł dziecięce serca.

Maciej Bujny z jednym ze swoich podopiecznych w otoczeniu przedszkolaków z „Misia Uszatka”.