Straż Miejska w nowym budynku

Od środy 20 stycznia Straż Miejska funkcjonuje w nowym budynku, w którym dawniej mieściła się firma Macbit, a jeszcze wcześniej delikatesy PSS. Strażnicy przenieśli się do nowo wyremontowanych pomieszczeń w bloku przy ul. Mickiewicza 1.

Nowa siedziba Straży znajduje się dosłownie tuż za murem Urzędu Miasta, dlatego mieszkańcy nie będą mieli problemów z jej odnalezieniem. Również w związku z przeprowadzką Straży Miejskiej do nowego lokalu dane kontaktowe jednostki nie ulegają zmianie.

IMG_1004 proste

Wejście znajduje się z boku budynku. Strażnicy mają do swej dyspozycji kilka pomieszczeń oraz dyżurkę, która znajduje się tuż przy wejściu do biura. – To znaczy, że mieszkańcy, zgłaszający drobne interwencje lub kierujący do nas zapytania, zostaną szybko przyjęci i obsłużeni – mówi komendant Jarosław Cysarczyk. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą wejść do dalszych pomieszczeń i porozmawiać z konkretnymi funkcjonariuszami.

Jak tłumaczy komendant – strażnicy początkowo mieli obawy, czy nowe miejsce spełni ich oczekiwania, bo jest trochę mniejsze od tego, które zajmowali do tej pory. Jednakże wszystkie obawy strażników zniknęły w chwili zakończenia przeprowadzki. Po umeblowaniu okazało się, że pomieszczenia są funkcjonalne i tworzą przyjazną do pracy całość, a jej nowi użytkownicy są zadowoleni.

Dotychczasowe pomieszczenia, w których mieściła się Straż Miejska, zajmie wkrótce Urząd Stanu Cywilnego.