Straż Miejska uruchomi Twój samochód

Od 8 stycznia br. każdy mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który ma problem z uruchomieniem auta, będzie mógł skorzystać z pomocy strażników miejskich. Wystarczy zadzwonić pod numer 986.

Podczas silnych mrozów często zdarza się, że akumulatory naszych aut odmawiają posłuszeństwa i nie możemy odpalić samochodu. Teraz w takich sytuacjach na ratunek przyjdzie Straż Miejska. Aby zgłosić problem należy zadzwonić pod numer alarmowy 986. Starogardzcy strażnicy przyjadą niezwłocznie na każde wezwanie i odpalą auto za pomocą kabli od swojego akumulatora. Prosimy jednak o wyrozumiałość, gdyby trzeba było chwilę poczekać. W pierwszej kolejności załatwiane będą zgłoszenia dotyczące zagrożenia życia lub mienia.

– Straż Miejska wielu kojarzy się z unieruchamianiem aut poprzez zakładanie blokad na koła. A my właśnie odwrotnie – będziemy samochody uruchamiać – powiedział Jarosław Cysarczyk Komendant SM. Chcemy, aby mieszkańcy poczuli, że mogą na nas liczyć w razie problemów. Prosimy też, aby w przypadku złych prognoz pogodowych pamiętać o właściwym sposobie parkowania auta. Chodzi o łatwy dostęp do akumulatora. Zimą najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w razie konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do innego auta był łatwy dostęp pod maskę pojazdu.

Strażnicy będą pomagać uruchamiać samochody codziennie w godzinach 6.30 – 22.00.