Straż Miejska pomogła zagubionemu chłopcu

Operator starogardzkiego monitoringu we wtorek 5 kwietnia wypatrzył na ekranie dziecko samotnie spacerujące po Alei Wojska Polskiego. Natychmiast zgłosił sprawę dyżurnemu Straży Miejskiej. Strażnicy uspokoili wystraszonego chłopca i pomogli mu odnaleźć mamę.

We wtorek, 05.04.2022r. około godziny 19.30 operator miejskiego monitoringu w Starogardzie Gdańskim wypatrzył na monitorze małe dziecko, które samotnie bez opieki spacerowało w okolicy dworca PKP. Dziecko błąkało się po ulicach: Grunwaldzkiej, Alei Wojska Polskiego i Kolejowej. Operator powiadomił o zdarzeniu dyżurnego Straży Miejskiej, który natychmiast skierował funkcjonariuszy straży we wskazany rejon.

Jak się okazało dzieckiem był wystraszony 3 letni chłopiec o imieniu Michał, który się zgubił. Strażnicy na miejscu udzielili mu pomocy. Uspokoili i się nim zaopiekowali. Równocześnie rozpytywali okolicznych mieszkańców, czy znają Michała w celu ustalenia tożsamości jego rodziców.

Poszukiwania trwały około godziny. Ostatecznie matka sama zgłosiła się do patrolu, tłumacząc że syn jej uciekł. O zdarzeniu Straż poinformowała patrol policji. Po przybyciu Policji i wykonaniu niezbędnych czynności, dziecko wraz z matka udało się do domu.

– Prosimy, uważajcie na swoje pociechy, aby nie dopuszczać do podobnych zdarzeń. Tym razem dzięki monitoringowi udało się chłopca zauważyć i dzięki szybkiej interwencji miejskich służb, wszystko skończyło się szczęśliwie. Mogło być inaczej, zwłaszcza że noce ciągle są jeszcze bardzo chłodne – apeluje rzecznik prasowy Straży Miejskiej