Straż Miejska dzieciom

8 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim odbył się Festyn Rodzinny dla jego podopiecznych. Bardzo ważnym elementem było spotkanie wychowanków ze Strażnikami Miejskimi.

Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom na czym polega ich praca. Młodzi, ciekawi świata podopieczni SOSW chętnie wsiadali do radiowozu i słuchali na czym polega patrolowanie miasta. Dowiedzieli się też m. in. w czym Straż Miejska może im pomóc.

– Zawsze chętnie korzystamy z takich zaproszeń. Przygotowywanie pogadanek, czy pokazów dla młodszych i starszych dzieci sprawia nam przyjemność. Nie jest to dla nas rzadkość, bo jesteśmy przecież częstymi gośćmi w szkołach i przedszkolach – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim Krystyna Kwidzińska-Kulas.

– Od lat organizujemy konkurs „Mikołaj moich marzeń”, a podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego co roku biorą w nim udział. Dlatego dobrze nas znają i chyba mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że lubią – dodała Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Festyn był doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim do dobrej zabawy, która sądząc po uśmiechniętych twarzach uczestników, najwyraźniej się udała.