Stosujmy się do zasad. Dbajmy o zdrowie swoje i najbliższych

Policja w Starogardzie Gdańskim apeluje o przestrzeganie przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przypomina, że wciąż obowiązują: zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez, zachowanie 2 metrowej odległości od innych przechodniów oraz obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Nie stosowanie się do zasad grozi karą.

– Przed nami kolejny majowy weekend, w czasie którego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa musimy przestrzegać przepisów związanych z COVID-19 – mówi asp. sztab. Marcin Kunka. – Zniesienie części obostrzeń nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych nakazów. Jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet karą administracyjną. Pamiętajmy, że wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia wciąż wysokie – dodaje rzecznik prasowy Policji w Starogardzie Gdańskim.

Policjanci apelują o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Przypominają, że wciąż obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu – zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez, zachowanie 2 metrowej odległości od innych przechodniów oraz obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych.

– Stosowanie się do powyższych zaleceń jest każdego dnia kontrolowane przez patrole w terenie. I tak będzie również w czasie zbliżającego się weekendu. Policjanci obejmą szczególnym nadzorem miejsca najczęściej uczęszczane przez mieszkańców Kociewia – informuje dalej aspirant sztabowy Marcin Kunka.

Starogardzcy funkcjonariusze będą kontrolować, czy osoby, które przebywają w parkach, na terenach zielonych, skwerkach oraz piesi stosują się do obowiązujących zasad i ograniczeń.

W ramach pełnionej służby Starogardzcy funkcjonariusze będą kontrolować, czy osoby, które przebywają w parkach, na terenach zielonych, skwerkach oraz piesi stosują się do obowiązujących zasad i ograniczeń.

 – Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym w wysokości do 500 zł, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych – wyjaśnia funkcjonariusz .

W związku z tym policjanci zalecają w kontaktach towarzyskich korzystanie z rozwiązań technologicznych takich, jak komunikatory, wideo konferencje czy portale społecznościowe

– Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia naszego i osób nam najbliższych. Stosując się do przepisów, zwiększamy nasze bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się – podsumowuje rzecznik starogardzkiej policji.

Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć na stronie www.gov.pl, w zakładce Aktualne zasady i ograniczenia