Triathlon w Starogardzie. Będzie trzeba uważać na drogach

Za ponad miesiąc  na jeden dzień stolica Kociewia zamieni się w królestwo triathlonistów. Mieszkańcy powinni przygotować się na oblężenie miasta przez kolarzy, biegaczy i pływaków. Impreza zagości w Starogardzie 19 czerwca. W związku z tym będą czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Polpharma Triathlon Energy obejmie dwie strefy zmian. Strefa T1 zostanie zlokalizowana nad jeziorem w Płaczewie, gdzie odbędzie się pływanie. Natomiast strefa zmian T2 w okolicach stadionu miejskiego im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Na stadionie znajdować się będzie również meta i strefa Expo. Trasy biegowe i kolarskie obejmą centrum miasta i jego południową część.

W związku z tym w niedziele 19 czerwca, w godzinach 8:45 – 16:30 nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Ulice – Kanałowa, Tczewska, Owidzka, Rynek, parking przed stadionem miejskim, Paderewskiego, Kościuszki, Pelplińska, rondo Solidarności , Aleja Armii Krajowej, Lubichowska ( od ronda Łupaszki w kierunku jeziora Płaczewo) zostaną całkowicie wyłączone z ruchu.

Zamknięcie ulic spowoduje również utrudniania na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych. Przejazdy przez skrzyżowania odbywać się będą wahadłowo. Przede wszystkim tego dnia należy stosować się do wskazówek osób uprawnionych do kierowania ruchem, przekraczać ulice tylko w miejscach do tego wyznaczonych i korzystać z pomocy służb organizatorów imprezy i wolontariuszy.

– To piękna, ale trudna i skomplikowana logistycznie konkurencja sportowa – mówi prezydent Janusz Stankowiak. – Całe miasto będzie w nią zaangażowane, bo jej organizacja wymaga dużej dyscypliny. Dlatego już dzisiaj proszę mieszkańców nie tylko o wyrozumiałość, ale przede wszystkim o zachowanie tego dnia wielkiej ostrożności, gdyż po trasie będą poruszać się z dużą prędkością zawodnicy na rowerach. Mam nadzieję, że mimo tych jednodniowych utrudnień drogowych starogardzianie pokochają triathlon, który na stałe zagości w naszym mieście, gdzie zdrowie i aktywność stawiane są na pierwszym miejscu.